Gminne Święto Roweru

utworzone przez | 7 lipca 2025 | Aktualności, Działalność Domu Kultury

W minione, sobotnie popołudnie w Komarowie-Wsi odbył się piknik sportowo-rekreacyjny „Gminne Święto Roweru”, które rozpoczęliśmy rajdem rowerowy. Miłośnicy jazdy na rowerze, licznie stawili się na starcie rajdu. Trasa biegła południową stroną gminy, z Komarowa-Osady przez Wolicę Brzozową Kolonię, Komarów Górny, Janówkę do miejscowości Komarów-Wieś. Łącznie pokonaliśmy 15 km. Nad bezpieczeństwem czuwali druhowie z jednostki OSP Komarów-Osada. Na miejscu na rowerzystów czekało ognisko i przepyszne rogaliki upieczone przez Panie z KGW w Komarowie-Wsi. Był to czas, aby odpocząć i nabrać sił przed zaplanowanymi konkurencjami rowerowymi: min. sztafeta rowerowa czy rowerowe kręgle. Zdaniem uczestników konkurencje były ciekawe, dały dużo radości, chociaż niektóre wymagały sporych umiejętności i dużej sprawności. Uczestnicy pikniku otrzymali lody ufundowane przez Panią Wójt Wiesławę Sieńkowską, która wręczyła również nagrody wyróżnionym w konkursie plastycznym „Portret mojego taty”. Nagrody otrzymali:

KATEGORIA WIEKOWA I – DZIECI DO LAT 6

Grosman Kornelia

Kaczyńska Hanna

Kaczyński Wiktor

KATEGORIA WIEKOWA II-DZIECI 7-11 LAT

Danilewicz Eliza

Juszczak Julia

Kaczorowski Borys

Nogin Akin

Lalik Zuzanna

Romańczuk Iga

Przybylska Patrycja

Siek Julia

Siudak Marcel

Smoliński Maks

Szykuła Kacper

Tujak Maja

KATEGORIA WIEKOWA III-DZIECI 12-15 LAT

Puzio Alicja

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za udział. Portrety można było podziwiać na wystawie zorganizowanej podczas pikniku.

Wszystkim uczestnikom Święta Roweru serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo i życzymy wytrwałości w pokonywaniu nowych dystansów.

Zapraszamy do udziału w akcji „Rowerowe wakacje”. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 02 września. Najaktywniejsi rowerzyści otrzymają nagrody ufundowane przez Wójt Gminy Komarów-Osada. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Organizatorzy:

Klub Sportowy „Legion” Komarów

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

Jednostka OSP Komarów-Osada,

Koło Gospodyń Wiejskich Komarów-Wieś

Piknik został zorganizowany w ramach zadania „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Komarów-Osada” finansowanego ze środków Gminy Komarów-Osada.

„Bo najlepiej jest z rodziną” – Wyjątkowe święto w przedszkolu-pełne wzruszeń i radości

W dniu 10 czerwca,  w naszym Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach, odbyło się wyjątkowe spotkanie, podczas którego dzieci i rodzice celebrowali bliską więź. Mali artyści, pięknie wystrojeni, przygotowali wyjątkowy program...

Zapraszamy na treningi piłki nożnej z Drużyną Legionka!

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci i młodzież z klas IV-VIII na kolejny trening piłki nożnej, który odbędzie się 16.06.2026r. (wtorek).I grupa: klasy IV, Vi dziewczęta z klasy VIod godz. 17.30 do 18.15II grupa: chłopcy z klasy VI,klasa VII i VIIIod godz. 18.15 do...

ZAJĘCIA Z LEGIONKIEM NA OKRĄGŁO!

Wszystkie chętne dzieci zapraszamy na zajęcia, które odbędą się16.06.2026r. (wtorek)– I grupa dzieci w wieku 5-6 lat o godzinie 15.30– II grupa dzieci od I do III klasy o godzinie 16.30Zajęcia zostaną przeprowadzone na miasteczku ruchu drogowego przy Szkole...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.
Skip to content