Dzięki pozyskanym środkom uczniowie zwiedzili Kazimierz Dolny

utworzone przez | 21 czerwca 2023 | Aktualności ze szkół

13 czerwca 2023 roku dzieci z klasy I-III  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Antoniówce pojechały na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. W tym uroczym mieście uczniowie podziwiali renesansowe kamieniczki oraz Rynek Główny. Zwiedzali kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, który posiada jedne z najstarszych zachowanych organów w oprawie modrzewiowej. Następnie udali się na Wzgórze Trzech Krzyży – najważniejszy punkt zwiedzania Kazimierza Dolnego, z którego roztacza się cudowny widok na zabytkowe miasteczko i jego malownicze okolice. Kolejnym etapem wycieczki było wejście na Basztę Zamku, gdzie podziwiano panoramę miasta. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Nadwiślańskiego –  wiodącego na Lubelszczyźnie muzeum historii i kultury, w którym znajduje się bogata kolekcja min. Sztuki złotniczej i archeologii. Ostatnim punktem był rejs statkiem po Wiśle i spacer wzdłuż rzeki.

Wycieczka zrealizowana w ramach programu „Poznaj Polskę” była bardzo udana, a wspomnienia z niej pozostaną na długo w pamięci uczniów.

Obwieszczenie o wynikach wyborów na Członków Rad Powiatowych Lubelskiej Izby Rolniczej

Okręgowa Komisja Wyborcza nr 200 w Komarowie-Osadzie podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów do Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej w Powiecie Zamojskim.

NABÓR PRZEDSIĘWZIĘĆ REWITALIZACYJNYCH DO GMINNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI DLA Gminy KOMARÓW – OSADA DO 2030 R.

Szanowni Państwo, zgodnie z Uchwałą Nr L/413/2023 Rady Gminy Komarów-Osada z dnia 30 czerwca 2023r. w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Komarów-Osada wyznaczono obszar rewitalizacji składających się z jednostek: Komarów...

PODSUMOWANIE Z PRZEBIEGU WARSZTATÓW PROJEKCYJNYCH ORAZ SPACERU BADAWCZEGO

W dniu 15 września 2023 r. o godz. 10.30 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie (ul. Rynek 15) odbyło się otwarte spotkanie rewitalizacyjne dla mieszkańców gminy, w szczególności wyznaczonego obszaru rewitalizacji, tj. miejscowości:...

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.
Skip to content