Dzięki pozyskanym środkom uczniowie Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie zwiedzili Sandomierz

utworzone przez | 15 czerwca 2023 | Aktualności, Aktualności ze szkół

13 czerwca 2023 r. uczniowie klasy  II i III  Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie wybrali się do malowniczego miasta położonego nad Wisłą -Sandomierza. Wycieczka była dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Uczniowie zwiedzili Rynek z ratuszem,  Kościół Św. Jakuba. Przeszli po Wąwozie Królowej Jadwigi, zobaczyli piękny Zamek z dziedzińcem ,Ucho Igielne i Katedrę. Weszli na Bramę Opatowską  i do Muzeum Okręgowego. Dzieci zachwyciły się zbrojownią rycerską, gdzie mogły przebierać się w dawne zbroje i szaty.  Następną atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Wiśle .W godzinach wieczornych wszyscy nieco zmęczeni ale bardzo zadowoleni wrócili do domu. To był bardzo udany wyjazd.

Obwieszczenie o wynikach wyborów na Członków Rad Powiatowych Lubelskiej Izby Rolniczej

Okręgowa Komisja Wyborcza nr 200 w Komarowie-Osadzie podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów do Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej w Powiecie Zamojskim.

NABÓR PRZEDSIĘWZIĘĆ REWITALIZACYJNYCH DO GMINNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI DLA Gminy KOMARÓW – OSADA DO 2030 R.

Szanowni Państwo, zgodnie z Uchwałą Nr L/413/2023 Rady Gminy Komarów-Osada z dnia 30 czerwca 2023r. w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Komarów-Osada wyznaczono obszar rewitalizacji składających się z jednostek: Komarów...

PODSUMOWANIE Z PRZEBIEGU WARSZTATÓW PROJEKCYJNYCH ORAZ SPACERU BADAWCZEGO

W dniu 15 września 2023 r. o godz. 10.30 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie (ul. Rynek 15) odbyło się otwarte spotkanie rewitalizacyjne dla mieszkańców gminy, w szczególności wyznaczonego obszaru rewitalizacji, tj. miejscowości:...

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.
Skip to content