Dożynki Powiatowo-Gminne w Skierbieszowie

utworzone przez | 22 sierpnia 2023 | Aktualności

W niedzielę, 20 sierpnia w Skierbieszowie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne, podczas których rolnicy z całego powiatu zamojskiego dziękowali za zebrane plony. 

W korowodzie dożynkowym naszą gminę reprezentowała delegacja w składzie: Wójt Gminy – Wiesława Sieńkowska, Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Edward Schab, Dyrektor SOK Iwona Pełypyszyn, Klub Seniora Legenda, twórcy i młodzież szkolna.

Piękny dożynkowy wieniec wziął udział w konkursie. Wykonany w formie przydrożnego krzyża a poniżej kielich z Hostią, na wieńcu napis – „dzięki Ci Boże za te hojne dary”.
W delegacji brały udział uczennice ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie w strojach ludowych: Wiktoria i Anna Worobiej niosąc naręcze słoneczników. Komarowski wieniec niosły panie: Janina Bajwoluk, Mieczysława Pudełko, Genowefa Siek i Maria Posłajko. Komisja konkursowa doceniła pracę naszych Seniorów i przyznała wyróżnienie.

Podczas uroczystości, dorodny bochen chleba z tegorocznych zbóż, upieczony przez komarowską piekarnię państwa Barbary i Romana Krawców przekazała Pani Wójt Gminy wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy na ręce gospodarzy dożynek – Starosty Zamojskiego Pana Stanisława Grześko i Wójta Gminy Skierbieszów Pana Stanisława Sokala.

Podczas dożynek stoisko z pracami artystycznymi przygotowali nasi twórcy – Pani Maria Posłajko, Pani Urszula Pakuła i Pan Andrzej Sendecki. Uroczysta niedziela, dostarczyła uczestnikom wielu miłych wrażeń i dała piękny obraz bogactwa darów ziemi i pracy ludzkich rąk.

INFORMACJA WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA W SPRAWIE BEZPŁATNEGO GMINNEGO PRZEWOZU PASAŻERSKIEGO DLA WYBORCÓW W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ZARZĄDZONYCH NA DZIEŃ 7 KWIETNIA 2024

Wójt Gminy Komarów-Osada podaje do publicznej wiadomości informacje o bezpłatnym transporcie do lokali wyborczychw dniu 7 kwietnia 2024 roku.

Nowe nawierzchnie drogowe

Informuję, że nabierają tempa prace związane z modernizacją infrastruktury drogowej w Gminie Komarów-Osada! Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 2 miliony 250 tysięcy. Nowe nawierzchnie asfaltowe ucieszą mieszkańców miejscowości: Dub, Komarów-Osada (ul....

Dodatkowe pieniądze na oczyszczalnie

Na wniosek Wójta Gminy Wiesławy Sieńkowskiej zwołano sesję nadzwyczajną, na której Radni zabezpieczyli dodatkowe środki w kwocie 527 409,20 zł na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Decyzja wynika z faktu, że zainteresowanie mieszkańców...
Skip to content