Bajkowym szlakiem po… Wolicy Brzozowej

utworzone przez | 30 czerwca 2014 | Ogłoszenia

 

15 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu zamojskiego będzie miało okazję uczestniczyć w Grze terenowej – „Bajkowym szlakiem” . Trzy pieciosobowe grupy osób niepełnosprawnych z trzech Warsztatów Terapii Zajęciowej w powiecie zamojskim będą podążać szlakiem na którym muszą pomóc uwikłanemu w intrygę sióstr – Kopciuszkowi, który nie może dostać się na bal, Czerwonemu Kapturkowi, który nie ma koszyka i nie wie skąd go wziąć, oraz staremu rybakowi, któremu u krańcu życia nie udaje się złowić złotej rybki. Czy wybawicielom tych i innych postaci, w które wcielą się przedstawiciele społeczności lokalnej uda się pomóc ? Stawka jest wysoka, bo przewidziane są dla nich atrakcyjne nagrody. O tym, że było warto dowiedzą się we wrześniu 2014 roku, kiedy to z inicjatywy Stowarzyszenia „W Dobrej Wierze”, Partnerów: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Wolicy Brzozowej, Publicznego Gimnazjum w Zubowicach, Gminy Komarów-Osada zostanie przeprowadzona po raz pierwszy w Gminie Komarów-Osada Gra Terenowa – „Bajkowym szlakiem” integrująca osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi członkami społeczności lokalnej. Punkt kulminacyjny projektu poprzedza m.in. szycie strojów, sporządzenie rekwizytów, a także przygotowanie bajkowego szlaku.

Celem inicjatywy jest integracja osób niepełnosprawnych z terenu powiatu zamojskiego ze społecznością lokalną poprzez realizację edukacyjno-integrującej gry terenowej „Bajkowym szlakiem” na terenie miejscowości Wolica Brzozowa od 01.06.2014 do 30.09.2014. Inicjatywa jest finansowana w ramach projektu Stowarzyszenia Bona Fides – „Wspólnie na Zamojszczyźnie” współfinansowanego ze środków POKL.

Koordynator projektu – Sylwia Żebrowska

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.
Skip to content