APEL WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA

utworzone przez | 12 marca 2020 | Aktualności

Szanowni Mieszkańcy

W związku z dynamicznym i niekorzystnym rozwojem sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w kraju, działając w oparciu o zalecenia Prezesa Rady Ministrów i innych organów administracji rządowej, w porozumieniu z Wojewodą Lubelskim oraz Starostą Zamojskim w trosce o życie i zdrowie mieszkańców naszej gminy oraz osób przyjezdnych apeluję o nieorganizowanie do końca marca br. wszelkich wydarzeń kulturalnych, sportowych, zebrań czy spotkań na terenie Gminy Komarów-Osada.

Dobro i bezpieczeństwo Mieszkańców jest w tym momencie najważniejsze!!!

Do końca marca nie będą czynne następujące obiekty użyteczności publicznej: Samorządowy Ośrodek Kultury, w tym Biblioteka Publiczna.

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich o wprowadzenie zmian w codziennym życiu.

Wprowadźmy profilaktykę naszych zachowań aby wirus się nie rozprzestrzeniał.

  1. Unikajmy kontaktu z osobami, które kaszlą, kichają lub mają jakiekolwiek inne objawy ze strony układu oddechowego.
  2. Dokładnie i często myjmy ręce – odkażajmy je.
  3. Unikajmy dotykania rękoma oczu, nosa i ust.
  4. Ograniczmy przebywanie w miejscach publicznych, unikajmy zgromadzeń.
  5. Nie witajmy się przez podawanie ręki, nie ściskajmy się i nie całujmy.
  6. Jeżeli to możliwe pozostańmy w domu.
  7. Zadbajmy szczególnie o dzieci, seniorów i osoby samotne.

Apeluję szczególnie o pomoc osobom starszym i samotnym w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, warto poprosić osoby bliskie lub sąsiadów.

Proszę również o rozważenie możliwości ograniczenia w najbliższych dniach kontaktów bezpośrednich z pracownikami instytucji publicznych. Zachęcam do korzystania z informacji telefonicznej oraz usług elektronicznych dostępnych przez platformę ePUAP lub e-mail.

Zachęcam również do ograniczenia płatności gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych (np. zbliżeniowych).

Informacja o podstawowych środkach ochronnych oraz sposobów ograniczenia ryzyka zakażenia dostępne są również na stronie Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Sytuacja dotycząca koronawirusa jest stale monitorowana, a wszelkie działania mają charakter profilaktyczny dlatego proszę o zachowanie spokoju i nie wpadanie w panikę.

Bądźmy rozważni i pomocni dla siebie nawzajem.

                                                                              Wójt Gminy Komarów-Osada
                                                                                  /-/ Wiesława Sieńkowska

Informacja o jakości wody z wodociągów zbiorowego zaopatrzenia w wodę zlokalizowanych na terenie gminy Komarów-Osada

Zgodnie z zapisem art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniem ścieków (tekst jednolity Dz.U.2020r. poz. 2028), Wójt Gminy Komarów-Osada podaje do wiadomości informację o jakości wody z wodociągów...

Andrzejki w szkole

Koniec listopada to czas organizowania zabaw połączonych z wróżbami i przepowiedniami. Także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce podtrzymując tradycje, uroczyście obchodziły andrzejkowy dzień czarów i zabaw. Tego dnia nie zabrakło konkursów przygotowanych przez...

PANI WÓJT CZYTA DZIECIOM

 W dniu 24 listopada 2022r. w Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach zostały podsumowane działania placówki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Tego dnia w przedszkolu pojawili się goście: Pani Wójt...

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.
Skip to content