APEL WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA

utworzone przez | 12 marca 2020 | Aktualności

Szanowni Mieszkańcy

W związku z dynamicznym i niekorzystnym rozwojem sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w kraju, działając w oparciu o zalecenia Prezesa Rady Ministrów i innych organów administracji rządowej, w porozumieniu z Wojewodą Lubelskim oraz Starostą Zamojskim w trosce o życie i zdrowie mieszkańców naszej gminy oraz osób przyjezdnych apeluję o nieorganizowanie do końca marca br. wszelkich wydarzeń kulturalnych, sportowych, zebrań czy spotkań na terenie Gminy Komarów-Osada.

Dobro i bezpieczeństwo Mieszkańców jest w tym momencie najważniejsze!!!

Do końca marca nie będą czynne następujące obiekty użyteczności publicznej: Samorządowy Ośrodek Kultury, w tym Biblioteka Publiczna.

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich o wprowadzenie zmian w codziennym życiu.

Wprowadźmy profilaktykę naszych zachowań aby wirus się nie rozprzestrzeniał.

  1. Unikajmy kontaktu z osobami, które kaszlą, kichają lub mają jakiekolwiek inne objawy ze strony układu oddechowego.
  2. Dokładnie i często myjmy ręce – odkażajmy je.
  3. Unikajmy dotykania rękoma oczu, nosa i ust.
  4. Ograniczmy przebywanie w miejscach publicznych, unikajmy zgromadzeń.
  5. Nie witajmy się przez podawanie ręki, nie ściskajmy się i nie całujmy.
  6. Jeżeli to możliwe pozostańmy w domu.
  7. Zadbajmy szczególnie o dzieci, seniorów i osoby samotne.

Apeluję szczególnie o pomoc osobom starszym i samotnym w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, warto poprosić osoby bliskie lub sąsiadów.

Proszę również o rozważenie możliwości ograniczenia w najbliższych dniach kontaktów bezpośrednich z pracownikami instytucji publicznych. Zachęcam do korzystania z informacji telefonicznej oraz usług elektronicznych dostępnych przez platformę ePUAP lub e-mail.

Zachęcam również do ograniczenia płatności gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych (np. zbliżeniowych).

Informacja o podstawowych środkach ochronnych oraz sposobów ograniczenia ryzyka zakażenia dostępne są również na stronie Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Sytuacja dotycząca koronawirusa jest stale monitorowana, a wszelkie działania mają charakter profilaktyczny dlatego proszę o zachowanie spokoju i nie wpadanie w panikę.

Bądźmy rozważni i pomocni dla siebie nawzajem.

                                                                              Wójt Gminy Komarów-Osada
                                                                                  /-/ Wiesława Sieńkowska

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanych ochronnych szczepieniach lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i...

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – rozstrzygnięty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej składał się z...
Skip to content