APEL WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA

utworzone przez | 12 marca 2020 | Aktualności

Szanowni Mieszkańcy

W związku z dynamicznym i niekorzystnym rozwojem sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w kraju, działając w oparciu o zalecenia Prezesa Rady Ministrów i innych organów administracji rządowej, w porozumieniu z Wojewodą Lubelskim oraz Starostą Zamojskim w trosce o życie i zdrowie mieszkańców naszej gminy oraz osób przyjezdnych apeluję o nieorganizowanie do końca marca br. wszelkich wydarzeń kulturalnych, sportowych, zebrań czy spotkań na terenie Gminy Komarów-Osada.

Dobro i bezpieczeństwo Mieszkańców jest w tym momencie najważniejsze!!!

Do końca marca nie będą czynne następujące obiekty użyteczności publicznej: Samorządowy Ośrodek Kultury, w tym Biblioteka Publiczna.

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich o wprowadzenie zmian w codziennym życiu.

Wprowadźmy profilaktykę naszych zachowań aby wirus się nie rozprzestrzeniał.

  1. Unikajmy kontaktu z osobami, które kaszlą, kichają lub mają jakiekolwiek inne objawy ze strony układu oddechowego.
  2. Dokładnie i często myjmy ręce – odkażajmy je.
  3. Unikajmy dotykania rękoma oczu, nosa i ust.
  4. Ograniczmy przebywanie w miejscach publicznych, unikajmy zgromadzeń.
  5. Nie witajmy się przez podawanie ręki, nie ściskajmy się i nie całujmy.
  6. Jeżeli to możliwe pozostańmy w domu.
  7. Zadbajmy szczególnie o dzieci, seniorów i osoby samotne.

Apeluję szczególnie o pomoc osobom starszym i samotnym w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, warto poprosić osoby bliskie lub sąsiadów.

Proszę również o rozważenie możliwości ograniczenia w najbliższych dniach kontaktów bezpośrednich z pracownikami instytucji publicznych. Zachęcam do korzystania z informacji telefonicznej oraz usług elektronicznych dostępnych przez platformę ePUAP lub e-mail.

Zachęcam również do ograniczenia płatności gotówką na rzecz płatności bezgotówkowych (np. zbliżeniowych).

Informacja o podstawowych środkach ochronnych oraz sposobów ograniczenia ryzyka zakażenia dostępne są również na stronie Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Sytuacja dotycząca koronawirusa jest stale monitorowana, a wszelkie działania mają charakter profilaktyczny dlatego proszę o zachowanie spokoju i nie wpadanie w panikę.

Bądźmy rozważni i pomocni dla siebie nawzajem.

                                                                              Wójt Gminy Komarów-Osada
                                                                                  /-/ Wiesława Sieńkowska

Ogłoszenie o ustnym przetargu ograniczonym na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada

Na podstawie art. 38 ust. 1, 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r., poz. 344 z późn. zm.) w związku § 6 ust. 1, 2, 3, 6, 7 i § 15 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu...

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia

Wójt Gminy Komarów-Osada informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Komarów-Osada w dniu 28 listopada 2023 roku został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia: - Komarów Osada o numerze 683...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.

Konsultacje społeczne w celu zbierania uwag, opinii i propozycji zmian dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji dla gminy Komarów- Osada do 2030 r.

W załączeniu projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Komarów-Osada oraz formularz zgłaszania uwag i propozycji. Do pobrania: GPR Komarów-Osada projekt dokumentu do konsultacji społecznych Załącznik nr 1 do GPR Załącznik nr 1 do Zarządzenia formularz uwag do GPR...
Skip to content