„Anioły są wśród nas”  

utworzone przez | 21 grudnia 2022 | Aktualności, Działalność Domu Kultury

Piękna wystawa kolorowych aniołów rozświetla salę Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie.

Autorka wystawy, pani Krystyna Kopciowska jest utalentowaną artystką, którą poznaliśmy podczas pierwszego spotkania z cyklu „Ludzie z Pasją”, gdzie mogliśmy podziwiać obrazy przedstawiające krajobrazy Komarowa. Pani Krystyna ma za sobą wiele wystaw artystycznych, jest ilustratorką publikacji książkowych a poza malarstwem, przez wiele lat tworzyła wyjątkowe tkaniny artystyczne.

Anioły prezentowane na wystawie wykonane są z różnych rodzajów tkanin, koronek i dodatków. W rękach artystki, płótna  jutowe i bawełniane zmieniają się w niezwykłe kreacje. Malowane, delikatne twarze emanują ciepłem i przyjaznym spojrzeniem. Oglądając wszystkie prace można zauważyć, że artystka przedstawia je w kolorowych porach roku. Ozdabia je ciekawymi akcentami i nadaje swoistego, anielskiego charakteru. Wyjątkowe ujęcie tematu wywołało duże zainteresowanie wśród  oglądających wystawę.

Podczas spotkania pani Krystyna opowiadała nam o swojej artystycznej pasji. Podzieliła się również wspomnieniami związanymi z pięknym Komarowem, który, jak się wyraziła, stał się bardzo modny. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze w otoczeniu uśmiechniętych aniołów. Wszyscy z dużym zainteresowaniem słuchali ciekawych przeżyć towarzyszących tej wyjątkowej pasji. Spotkanie uświetnił występ gitarowy pana Marka Rycyka z Zamościa, Wójt Wiesława Sieńkowska dziękowała pani Krystynie za miłe spotkanie a dobra aura udzielała się wszystkim obecnym.

Program przygotowała i prowadziła Urszula Pakuła – instruktor SOK.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przebiegu spotkania i wystawy aniołów w Domu Kultury. Ekspozycja prezentowana będzie do końca stycznia 2023 r.

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

ZBIÓRKA OPON

Szanowni Państwo, Grupa RECYKL zajmująca się odzyskiem i recyklingiem zużytych opon w związku z ogólnopolską akcją skierowaną głównie do rolników prosi o podanie informacji dotyczących ilości zalegających opon w gospodarstwach rolnych na terenie gminy. Osoby...

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Mamy rekord!!!

„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich: małych i dużych”. Pod tym hasłem w niedzielę 29 stycznia 2023 r. odbyła się w całej Polsce zbiórka w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej gminie WOŚP zagrała już po raz 22. Zbiórka przerosła nasze...
Mamy rekord!!!

Mamy rekord!!!

„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich: małych i dużych”. Pod tym hasłem w niedzielę 29 stycznia 2023 r. odbyła...

Skip to content