Andrzejki

utworzone przez | 1 grudnia 2022 | Aktualności ze szkół

Jak mówi stare polskie przysłowie „Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Panny i kawalerowie ze szkoły w Komarowie, podtrzymując polską tradycję, uczcili imieniny Andrzeja wróżbami i dobrą zabawą.

Tego dnia przedstawiciele samorządu odwiedzili swoich młodszych kolegów
i koleżanki i zorganizowali dla nich zabawy połączone z wróżbami. Uczniowie mogli się dowiedzieć jakie imię będzie nosić przyszły maż lub żona, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu, kim zostaną w przyszłości lub co przyniosą najbliższe miesiące. Niektóre wróżby wywoływały uśmiech na twarzach dzieci, inne dawały nadzieje na wymarzone prezenty.

Z tej okazji odbyła się również dyskoteka dla uczniów klas 0-3 oraz 4-8. Z pewnością tegoroczne Andrzejki będą długo wspominane przez uczniów naszej szkoły.

Ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenia meteorologiczne zbiorczo dla województwa lubelskiego.

ZBIÓRKA OPON

Szanowni Państwo, Grupa RECYKL zajmująca się odzyskiem i recyklingiem zużytych opon w związku z ogólnopolską akcją skierowaną głównie do rolników prosi o podanie informacji dotyczących ilości zalegających opon w gospodarstwach rolnych na terenie gminy. Osoby...

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Mamy rekord!!!

„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich: małych i dużych”. Pod tym hasłem w niedzielę 29 stycznia 2023 r. odbyła się w całej Polsce zbiórka w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej gminie WOŚP zagrała już po raz 22. Zbiórka przerosła nasze...
Mamy rekord!!!

Mamy rekord!!!

„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich: małych i dużych”. Pod tym hasłem w niedzielę 29 stycznia 2023 r. odbyła...

Skip to content