AKTYWNIE W ROCZNICĘ BITWY POD KOMAROWEM WYŚCIG TYPU CROSS MTB O PUCHAR WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA

utworzone przez | 27 września 2021 | Działalność Domu Kultury

W sobotę 25 września 2021 r. odbył się wyścig typu Cross MTB o Puchar Wójta Gminy Komarów-Osada. Kolarze ścigali się po drogach polnych na 12-kilometrowej pętli, którą musieli pokonać trzy razy. Puchar Wójta Gminy po przebyciu ekstremalnej trasy wywalczyli: Monika Mazur, startująca w barwach klubu „Alej Jazda Wydolnosc.pl” z Zamościa. Jej klubowy kolega Sebastian Grela był najszybszy w kategorii kolarzy w wieku od 40 do 49 lat, a spośród kolarzy urodzonych w latach 1971 – 1962 zwyciężył Edward Gęborys z Tomaszowa Lubelskiego. Zwycięzcy otrzymali również nagrody rzeczowe.

Organizatorami wyścigu byli: Stowarzyszenie „Aktywni w kulturze” w Komarowie-Osadzie, Klub Kolarski „Roztocze” Tomaszów Lubelski oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie.

Dopełnieniem działania pod hasłem „Aktywnie w rocznicę Bitwy pod Komarowem 1920” będzie gra terenowa, na którą zapraszamy 10 października.

Cały projekt „Bitwa pod Komarowem 1920 – Tożsamość i dziedzictwo”, jest dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030, realizowanego przez Stowarzyszenie „Aktywni w kulturze” w Komarowie-Osadzie.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla województwa lubelskiego.

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanych ochronnych szczepieniach lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wiosna, ach to Ty!

21 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie  powitali Wiosnę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie z klas VIII spróbowali swoich sił w roli nauczycieli oraz pracowników szkoły i...

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – rozstrzygnięty Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 14 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Turniej składał się z...
Skip to content