AKTYWNIE W ROCZNICĘ BITWY POD KOMAROWEM WYŚCIG TYPU CROSS MTB O PUCHAR WÓJTA GMINY KOMARÓW-OSADA

utworzone przez | 27 września 2021 | Działalność Domu Kultury

W sobotę 25 września 2021 r. odbył się wyścig typu Cross MTB o Puchar Wójta Gminy Komarów-Osada. Kolarze ścigali się po drogach polnych na 12-kilometrowej pętli, którą musieli pokonać trzy razy. Puchar Wójta Gminy po przebyciu ekstremalnej trasy wywalczyli: Monika Mazur, startująca w barwach klubu „Alej Jazda Wydolnosc.pl” z Zamościa. Jej klubowy kolega Sebastian Grela był najszybszy w kategorii kolarzy w wieku od 40 do 49 lat, a spośród kolarzy urodzonych w latach 1971 – 1962 zwyciężył Edward Gęborys z Tomaszowa Lubelskiego. Zwycięzcy otrzymali również nagrody rzeczowe.

Organizatorami wyścigu byli: Stowarzyszenie „Aktywni w kulturze” w Komarowie-Osadzie, Klub Kolarski „Roztocze” Tomaszów Lubelski oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie.

Dopełnieniem działania pod hasłem „Aktywnie w rocznicę Bitwy pod Komarowem 1920” będzie gra terenowa, na którą zapraszamy 10 października.

Cały projekt „Bitwa pod Komarowem 1920 – Tożsamość i dziedzictwo”, jest dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030, realizowanego przez Stowarzyszenie „Aktywni w kulturze” w Komarowie-Osadzie.

Warsztaty florystyczne

W Samorządowym Domu Kultury, w ramach Treningu Pamięci, odbyły się kolejne warsztaty florystyczne dla seniorów. Warsztaty prowadziła Pani Justyna Kwika. Uczestnicy tworzyły piękne bukiety, śmiało puszczając wodze kreatywności i fantazji. Powstałe kompozycje czarowały...

Specjalistyczna odzież ochronna dla OSP Śniatycze

Informujemy, że zgodnie z umową nr LWOSP/376/2024 z dnia 18 marca 2024 r. o realizację zadania publicznego dofinansowanego z Budżetu Województwa Lubelskiego, OSP Śniatycze zakupiła 2 kpl. specjalistycznej odzieży ochronnej, w tym: ubrania ochronne, buty, rękawice i...
Skip to content