34. Finał WOŚP

utworzone przez | 26 stycznia 2026 | Aktualności, Działalność Domu Kultury

ZEBRALIŚMY 9204,58 ZŁ

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny pokazał jak wielką siłę ma wspólnota i otwarte serca. Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w to wyjątkowe wydarzenie: wolontariuszom, organizatorom, darczyńcom oraz wszystkim obecnym – dzieciom, młodzieży, paniom z kół gospodyń wiejskich z Krzywegostoku, Komarowa-Wsi, Janówki, Zubowic, Ruszczyzny, Śniatycz, Duba, Swaryczowa, Tuczap, Kadłubisk, a także członkom Stowarzyszenia Aktywni w Kulturze za przepyszne ciasta, strażakom z Jednostki OSP w Komarowie-Osadzie – Mateuszowi Dąbkowi, Andrzejowi Zaburko, Jakubowi Buliczowi, Dominikowi Szwałkowi, Kamilowi Pachli, Bogumiłowi Dąbkowi, Łukaszowi Kułajowi, Marcie Firek, Andrzejowi Lalikowi za pomoc w organizacji wydarzenia.

W tym roku graliśmy dla dzieci z chorobami przewodu pokarmowego. Dzięki zebranym środkom możliwe będzie lepsze diagnozowanie i leczenie najmłodszych pacjentów, a tym samym realna poprawa ich zdrowia i komfortu życia. Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy- za ich energię, uśmiech i ogromne zaangażowanie. To Wy jesteście sercem tej Orkiestry! A w tym roku zagrali z nami:

  1. Julia Juszczak i Katarzyna Bajwoluk
  2. Alicja Puzio i Wiktoria Worobiej
  3. Maja Tujak z mamą Katarzyną
  4. Piotr Danielak z mamą Katarzyną Romańczuk
  5. Hania Białoszewicz z mamą Eweliną
  6. Jacek Kostrubiec, Szymon Niedźwiedź i Dominik Dec- strażacy z Jednostki OSP Antoniówka
  7. Edward Schab i Henryk Baraniecki- strażacy z Jednostki OSP Komarów-Osada.

Radośnie rozbrzmiały piękne, polskie kolędy i pastorałki podczas „Wieczoru z Kolędą” w Domu Kultury. Spotkanie uświetnili: Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta pod batutą pana Ryszarda Gryciaka, Klub Seniora „Legenda”, zespół czterogłosowy i duet, pod kierunkiem Pana Janusza Bogatko, oraz dzieci młodzież ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie, pod kierunkiem Pani Lidii Boguszewskiej-Więcek. Zimowa aura nastrajała do wspólnego śpiewania a wieczór był pełen uroku i wyjątkowego, świątecznego klimatu. Wojciech Łoś Zastępca Wójta serdecznie podziękował wykonawcom za piękne występy, za kultywowanie tradycji i wspólne kolędowanie. Podczas tego radosnego wydarzenia wręczono dyplomy i nagrody Laureatom konkursu na ,,Najpiękniejszy Stroik Świąteczny” .

O godzinie 20:00 wspólnie wysłaliśmy ,,Światełko do Nieba” – symbol nadziei, solidarności i wdzięczności. „Światełko” poleciało wysoko jako znak, że razem potrafimy pomagać i że dobro zawsze wraca. Gramy razem do końca świata i jeden dzień dłużej.

Organizatorzy: Gmina Komarów-Osada i Samorządowy Ośrodek Kultury.

ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.

Jubileusz 100-lecia Jednostki OSP Janówka

30 maja 2026 roku w miejscowości Janówka Zachodnia odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Janówce. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych z placu przy Centrum Integracji Społecznej do miejscowej kaplicy....

Badanie statystyczne „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych”

Szanowni Państwo, w dniu 1 czerwca br. rozpoczyna się badanie statystyczne „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych” (formularz R-SGR). Badanie przeprowadzane jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej w cyklach realizowanych co 3–4 lata,...

INFORMACJA DLA PRODUCENTÓW ROLNYCH

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Zamościu informuje, że w związku ze zbliżającym się sezonem zbioru owoców miękkich, konieczne jest zapewnienie przez plantatorów odpowiednich warunków higienicznych i sanitarnych podczas zbioru, przechowywania i transportu...
Skip to content