33 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

utworzone przez | 28 stycznia 2025 | Aktualności, Działalność Domu Kultury

Było głośno i radośnie! To już po raz 33, a w Komarowie 24 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W tym roku pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zakup najnowocześniejszego sprzętu do diagnostyki i chirurgii onkologicznej oraz aparatury wykorzystywanej w leczeniu dzieci z chorobami hematologicznymi. Jak co roku, mieszkańcy gminy Komarów-Osada okazali swoje wielkie serce i hojnie wsparli to dzieło. Wolontariusze zbierali pieniądze przy kościołach i kaplicach na terenie gminy w takich miejscowościach jak: Komarów-Osada, Antoniówka, Janówka, Kraczew, Śniatycze i Zubowice. W Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie można było także złożyć do puszki swój dar podczas kiermaszu ciast oraz w czasie losowania upominków. Ponadto kiermasz ciast odbywał się również pod kościołem parafialnym w Komarowie-Osadzie od godz. 11.00 do 13.00. Atrakcją tegorocznego finału WOŚP była możliwość obejrzenia sprzętu strażackiego i przejażdżka wozem bojowym po komarowskim rynku. Kulminacyjnym momentem zbiórki było tzw. światełko do nieba, które jak w całej Polsce, tak też i w Komarowie odbyło się o godz. 20.00, a poprzedziła je zabawa przy muzyce wokół ognisk przygotowanych przez strażaków z OSP Komarów-Osada, połączona z pieczeniem kiełbasek. W słowach podziękowania, które skierowała do licznie zgromadzonych Pani Wójt Wiesława Sieńkowska, podkreśliła, że należy wspierać każde dobre dzieło, które służy drugiemu człowiekowi. Podziękowała także wszystkim zaangażowanym w tegoroczną zbiórkę. Po słowach Pani Wójt wszyscy, którzy mieli czerwone balony w kształcie serc puścili je w obłoki. Szczególną radość sprawiło to dzieciom, które licznie uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Dziękujemy wolontariuszom, którzy w tym roku nam pomagali. A zagrali dla nas:

  1. Hanna Białoszewicz z mamą Eweliną
  2. Julia Juszczak i Sabina Śmiech
  3. Natalia Mazurek
  4. Alicja Puzio i Wiktoria Worobiej
  5. Piotr Danielak z mamą Katarzyną Romańczuk
  6. Edward Schab, Jerzy Lewczuk i Henryk Baraniecki (OSP Komarów-Osada)
  7. Szymon Niedźwiedź, Michał Niedźwiedź i Jacek Kostrubiec (OSP Antoniówka)

Dziękujemy strażakom z OSP Komarów-Osada za pomoc i zaangażowanie w przeprowadzeniu zbiórki oraz w organizacji wydarzenia. Szczególnie dziękujemy:

  1. Andrzejowi Lalikowi
  2. Mateuszowi Dąbkowi
  3. Kamilowi Pachli
  4. Michałowi Daszczykowi
  5. Robertowi Turzynieckiemu
  6. Bogumiłowi Dąbkowi
  7. Jakubowi Buliczowi
  8. Janowi Sapucie
  9. Łukaszowi Kułajowi

Za wszelką pomoc dziękujemy Centrum Integracji Społecznej, OSP Komarów-Osada za przygotowanie ognisk i wsparcie, anonimowym, indywidualnym darczyńcom i Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu gminy za upieczenie i dostarczenie na kiermasz przepysznych ciast. Dziękujemy:

  1. KGW Komarów Wieś
  2. KGW Janówka
  3. KGW Ruszczyzna
  4. KGW Wolica Śniatycka
  5. KGW Śniatycze
  6. KGW Kadłubiska
  7. KGW Tuczapy-Swaryczów
  8. KGW Dub
  9. Centrum Integracji Społecznej

Koordynatorem tegorocznego 33 Finału WOŚP na terenie Gminy Komarów-Osada z ramienia Samorządowego Ośrodka Kultury był Piotr Mazur. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli podczas zbiórki.

ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.

Jubileusz 100-lecia Jednostki OSP Janówka

30 maja 2026 roku w miejscowości Janówka Zachodnia odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Janówce. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych z placu przy Centrum Integracji Społecznej do miejscowej kaplicy....

Badanie statystyczne „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych”

Szanowni Państwo, w dniu 1 czerwca br. rozpoczyna się badanie statystyczne „Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych” (formularz R-SGR). Badanie przeprowadzane jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej w cyklach realizowanych co 3–4 lata,...

INFORMACJA DLA PRODUCENTÓW ROLNYCH

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Zamościu informuje, że w związku ze zbliżającym się sezonem zbioru owoców miękkich, konieczne jest zapewnienie przez plantatorów odpowiednich warunków higienicznych i sanitarnych podczas zbioru, przechowywania i transportu...
Skip to content