101 ROCZNICA ZWYCIĘSKIEJ BITWY POD KOMAROWEM

utworzone przez | 13 sierpnia 2021 | Aktualności

Rada Gminy, Wójt Gminy Komarów-Osada,

19 Batalion Zmechanizowany w Chełmie,

2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy,

Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze

zapraszają na obchody 101 rocznicy Zwycięskiej Bitwy pod Komarowem!!!

Poznaj historię, która zmieniła losy ludzkości. Obudź w sobie dumę do Polskości.

Spotykamy się w Wolicy Śniatyckiej już w sobotę 28 sierpnia o godz. 17:00 na koncercie pieśni patriotycznej i żołnierskiej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Po koncercie w nawiązaniu do tradycji ułanów będziemy wszyscy śpiewać przy ognisku pamięci. W niedzielę uroczystość rozpoczynamy o godz. 9:30 koncertem pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Pasjonata”, następnie odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji poległych, ceremoniał wojskowy, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Hrubieszowska”, pokazy wyszkolenia bojowego, akcja krwiodawstwa.

Honorowy Narodowy Patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W związku z panującą w kraju sytuacją sanitarno-epidemiologiczną prosimy uczestników o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń w ramach walki z COVID-19 podczas zgromadzeń publicznych.

Komunikat meteorologiczny

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie podaje komunikat meteorologiczny dla województwa lubelskiego powiatu zamojskiego.

Dzięki pozyskanym środkom uczniowie zwiedzili Sandomierz

17 maja br. uczniowie z kl. 4-6 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Antoniówce wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”. Uczniowie spotkali się z panią...

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach

Zarządzenie Nr 42/2023 Wójta Gminy Komarów-Osada z dnia 19 maja 2023 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko Dyrektora Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach. Do pobrania: Plik źródłowy
Skip to content