Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Wiosna sprzyja edukacji!

  • Sekretariat

10 kwietnia 2018 r. uczniowie klas II gimnazjum z Komarowa – Osady wraz z młodszymi kolegami z klas IV oraz VI uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar w Zamościu, gdzie atrakcją były m.in. pokazy musztry wojskowej, różnych sztuk walki i sprawności fizycznej. Młodzież miała również możliwość bliżej przyjrzeć się broni oraz wojskowym pojazdom. Być może właśnie z tym zawodem będzie związana w przyszłości jej dalsza edukacja.

Podczas gdy grupa uczniów podziwiała popisy żołnierzy, gimnazjaliści z klas III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w zamojskiej placówce Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zapoznali się tam z zasadami jej  funkcjonowania, z jej celami i zadaniami. Pracownicy Centrum przybliżyli uczniom również zasady obowiązujące honorowych dawców krwi. Zachęcali młodych ludzi do włączenia się w przyszłości do tej pięknej i jakże potrzebnej akcji. Te wyjazdowe zajęcia zorganizował nauczyciel biologii – Pan Tomasz Szewczuk.

W tym samym czasie gimnazjaliści: Paulina Kukiełka (kl. IIIb), Wiktoria Mazur (kl. IIa) i Michał Krzeszowski (kl. IIIa) uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu Powiatowych Międzyszkolnych Konkursów Literackich: XVI Spotkanie z Biblią oraz XVI Spotkanie z mitologią. Dziewczęta wywalczyły II miejsce w konkursie Spotkanie z Biblią, a Michał zdobył III miejsce w konkursie Spotkanie z mitologią. Oprócz pamiątkowych dyplomów uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Paulinę i Michała przygotowywała Pani Teresa Wszoła, a Wiktorię - Pani Anna Maryńczak. Organizatorem konkursów była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu.

Każdy szkolny wyjazd to forma integracji młodzieży, co pozwala na bliższe poznanie rówieśników, ale i samego siebie w nowej, niesprawdzonej dotąd sytuacji. Poza tym każde nowe miejsce to szansa na zdobycie nowych wiadomości czy umiejętności, które mogą się przydać młodym ludziom na każdym kolejnym etapie edukacji.

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30