Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

W hołdzie Janowi Pawłowi II

10 kwietnia 2017 r. gimnazjaliści oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie uczcili pamięć polskiego papieża - Jana Pawła II. Montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem ks. Andrzeja Zdunka oraz Pana Marka Biszczana składał się z rozważań, wspomnień, fragmentów utworów i ulubionych pieśni papieża, które wykonał chór szkolny „Echo”. Była to także doskonała okazja do głębszych przemyśleń nad przesłaniem pozostawionych przez Ojca Świętego nauk, skierowanych do młodego człowieka.

Czytaj więcej: W hołdzie Janowi Pawłowi II

Wyróżnienia dla gimnazjalnych artystów

7 kwietnia 2017 r. soliści i zespoły z gimnazjów z województwa lubelskiego miały możliwość zaprezentowania się w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu podczas V Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pt. „Chłopcy malowani”. Wśród wykonawców nie zabrakło również przedstawicieli z Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie. Chór szkolny „Echo” wykonał piosenkę „Pałacyk Michla”, natomiast solistka – Karolina Szeremeta zaśpiewała utwór „Miło bracia, miło”. Jury nagrodziło wyróżnieniem występ Karoliny Szeremety, natomiast „Echo” otrzymało wyróżnienie Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka.

Konkurs miał na celu przede wszystkim popularyzację piosenek o charakterze patriotycznym i żołnierskim, nawiązujących do historii naszego kraju. Jego organizatorem było zamojskie Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych oraz Klub 3 Batalionu Zmechanizowanego.

Artyści do występu zostali przygotowani przez nauczyciela muzyki - Pana Marka Biszczana.

Czytaj więcej: Wyróżnienia dla gimnazjalnych artystów

Gimnazjalne wędrówki

Tegoroczna pielgrzymko-wycieczka uczniów klas III Publicznego Gimnazjum w Komarowie - Osadzie odbyła się w dniach: 2 – 5 kwietnia. W ciągu czterech dni gimnazjaliści podziwiali Morskie Oko oraz uroki Zakopanego, pozostałości zamku w Olsztynie, zwiedzali bazylikę i klasztor w Częstochowie, Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, zabytkowy Kraków i kopalnię soli w Wieliczce. Każde ze zwiedzanych miejsc to skarbnica wiedzy na temat polskiej kultury, architektury i sztuki oraz miejsc kultu, z czym uczniowie w teorii zerknęli się już m.in. na zajęciach plastyki, zajęć artystycznych, historii czy języka polskiego. Ten wspólny klasowy wyjazd dał gimnazjalistom szansę obcowania z dziełami kultury i sztuki, a także był doskonałą okazją do podsumowania trzyletniej nauki w gimnazjum.

Za organizację pielgrzymko - wycieczki odpowiedzialna była Pani Jolanta Skowronek, a wraz z nią opiekę nad uczniami sprawowali: Pani Anna Maryńczak,  Pani Beata Zarębska – Jachymek oraz Pan Marek Biszczan.

Czytaj więcej: Gimnazjalne wędrówki

Sukcesy artystyczne Jakuba Wróblewskiego

Uczeń klasy IIa Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie – Jakub Wróblewski – ma powody do dumy. Jury oceniające prace plastyczne w konkursach: „Przemocy mówię NIE – Zamość 2017” oraz „Zabytkowy Zamość” dwukrotnie wysoko oceniło jego wnikliwą spostrzegawczość oraz wyjątkowy zmysł artystyczny.

W pierwszym wymienionym konkursie, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, odbywającym się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka, Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu Pana  Wiesława Pawluka oraz Komendanta Staży Miejskiej Miasta Zamość Pana Mariana Puszki przy współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Zamościu oraz Biurem Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska praca Jakuba zatytułowana „Nie zamykaj oczu na przemoc!” została nagrodzona nagrodą specjalną Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej Pana Jerzego Tyburskiego.

Oprócz Jakuba prace konkursowe wykonali również inni uczniowie: Martyna Żyła, Wiktoria Kulik, Paula Szeremeta oraz Jakub Kudyk.

Kolejny sukces Jakuba to III nagroda za pracę „Centralka” w II Konkursie Plastyczno – Historycznym dla uczniów szkół gimnazjalnych „Zabytkowy Zamość”, organizowanym przez Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu.

Oprócz Jakuba Wróblewskiego pracę konkursową wykonała również jego koleżanka z klasy – Paula Szeremeta.

Opiekunem artystycznym Jakuba i pozostałych uczniów jest Pani Anna Maryńczak.

Czytaj więcej: Sukcesy artystyczne Jakuba Wróblewskiego

Wywalczyły miejsce na podium!

30 marca 2017 r. podczas rejonowego etapu Gimnazjady Dziewcząt w Piłce Ręcznej w Zamościu drużyna szczypiornistek z Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie w składzie: Wiktoria Wójtowicz, Wiktoria Ramiączek, Kamila Szala, Karolina Szeremeta, Maja Jankowska, Natalia Kornas, Jagoda Krosman, Katarzyna Łaba, Aleksandra Flak, Joanna Mulawa, Wiktoria Tymczuk, Paulina Wróblewska, Paulina Kukiełka oraz Agata Tetych wywalczyła III miejsce. Przed nimi na podium stanęły drużyny ze Zwierzyńca oraz z Gimnazjum nr 6 w Zamościu. Szczypiornistki z Komarowa – Osady pokonały koleżanki z Tyszowiec, Łopiennika i Hrubieszowa. Ich trenerem jest Pan Krzysztof Danilewicz, który może być dumy ze swoich podopiecznych.

Czytaj więcej: Wywalczyły miejsce na podium!
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30