Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Wyróżnienia dla gimnazjalistów z Komarowa-Osady

18 maja 2017 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Komarowie - Osadzie: Paulina Wróblewska (kl. IIIb) oraz Michał Krzeszowski (kl. IIa) uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu Powiatowych Międzyszkolnych Konkursów Literackich: XIV Spotkanie z Biblią oraz XIV Spotkanie z mitologią. Oboje zdobyli wyróżnienia: Michał Krzeszowski w konkursie XIV Spotkanie z mitologią, a Paulina Wróblewska w konkursie XIV Spotkanie z Biblią. Oprócz pamiątkowych dyplomów uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Do konkursów uczniów przygotowywały nauczycielki języka polskiego: Paulinę - Pani Teresa Wszoła, a Michała – Pani Anna Maryńczak.

Organizatorem konkursów było Gimnazjum Nr 2 im. Jana Zamojskiego XVI Ordynata w Zamościu.

Czytaj więcej: Wyróżnienia dla gimnazjalistów z Komarowa-Osady

Tym razem na ludowo

Tematem majowej lekcji muzycznej była muzyka ludowa Karola Namysłowskiego. 15 maja 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie wysłuchali najpopularniejszych utworów skomponowanych przez założyciela zamojskiej Orkiestry Symfonicznej noszącej imię tego wybitnego kompozytora, dyrygenta i skrzypka. Znani już doskonale komarowskiej młodzieży muzycy – członkowie orkiestry: Elżbieta Kozyra, Barbara Rabiega, Dariusz Sobczak, Lech Górski, Dariusz Słota oraz  Zofia Monastyrska przedstawili przepiękny program artystyczny, który wzbudził w młodych słuchaczach wiele pozytywnych emocji. Dodatkowym walorem były niecodzienne, niezwykle barwne – ludowe stroje muzyków, dostosowane do przygotowanego repertuaru.

Dzięki lekcjom muzycznym młodzież ma nie tylko możliwość bezpośredniego kontaktu z zespołem kameralnym lub wokalistami, ale przede wszystkim zdobywa dodatkową wiedzę o kompozytorach, różnych formach muzycznych, instrumentach, historii, obrzędach i zwyczajach. Poza tym taka forma edukacji artystycznej wyzwala u młodego widza pozytywne emocje oraz pozostawia wiele niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej: Tym razem na ludowo

Wzięła „Koziołka” za rogi!

Dla uczennicy Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie – Karoliny Szeremety - żaden repertuar nie stanowi przeszkody, by wystąpić na scenie i zaskoczyć profesjonalnym wykonaniem jury. Tym razem zaprezentowała się ona 16 maja 2017 r. podczas VIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek”, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu. Karolina wykonała piosenkę Renaty Przemyk „Babę zesłał Bóg” i w kategorii wiekowej 16 – 20 lat zajęła III miejsce. To kolejny wielki sukces młodej wokalistki, która tym razem jednak musiała zmierzyć się z nieco starszymi uczestniczkami. Ale jak zawsze stanęła na wysokości zadania i dała swojemu opiekunowi artystycznemu powód do dumy.

Tego dnia Szkołę Podstawową w Komarowie – Osadzie reprezentowała jej młodsza koleżanka – Sabina Jachymek, która dopiero zaczyna swoją przygodę sceniczną. Sabina zaśpiewała piosenkę „Mam tę moc”. Dziewczęta do występu przygotowywały się pod kierunkiem nauczyciela muzyki – Pana Marka Biszczana.

Celem festiwalu była przede wszystkim popularyzacja śpiewania piosenek wśród dzieci i młodzieży oraz możliwość prezentacji dorobku artystycznego młodych artystów, a odbywał się on pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka.

Czytaj więcej: Wzięła „Koziołka” za rogi!

Zajęcia poglądowe w Szkole Podstawowej w Śniatyczach

„Człowiek, a w szczególności mały człowiek najlepiej przyswaja wiedzę o tym co widzi i czego doświadcza”. W związku z tym, w miesiącach wiosennych w Szkole Podstawowej w Śniatyczach zorganizowano cykl zajęć poglądowych mających na celu poszerzenie wiedzy uczniów z różnych dziedzin nauki. Poprzez udział w tego typu zajęciach praktycznych uczniowie stawali się naukowcami, badaczami i odkrywcami zdobywając tym samym wiedzę poprzez doświadczenie.

Grupa „Zaelektryzowani” z Lublina zaprezentowała spektakl interaktywny „Epidemia, czary mary i alchemia”. Większość przeprowadzanych przez gości eksperymentów dotyczyła własności powietrza i innych gazów. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tego typu zajęciami i aktywnie uczestniczyli w prowadzonych doświadczeniach.

Czytaj więcej: Zajęcia poglądowe w Szkole Podstawowej w Śniatyczach

Uczniowie za Szkoły Podstawowej w Dubie brali udział w zbiórce elektroodpadów

 

Szkoła Podstawowa w Dubie wzięła udział w zbiórce elektroodpadów prowadzonej przez firmę Green Office Ecologic z Warszawy. Dzięki pełnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli a przede wszystkim pracowników obsługi Pana Ryszarda Tuza i Pana Krzysztofa Kapusty zebrano 2044 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W nagrodę od firmy Sportpoland szkoła otrzymała zestaw do gry w unihokeja wartości 408 zł. Uczniowie na lekcjach w-f z wielką radością poznają zasady nowej dla nich gry zespołowej.
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30