Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

W Komarowie - Osadzie odbył się Pierwszy Zimowy Piknik Sportowy

Środowe przedpołudnie 15 lutego 2017 r. uczniowie szkół podstawowych: w Dubie, Śniatyczach i Antoniówce spędzili bardzo aktywnie. Uczestniczyli w Zimowym Pikniku Sportowym w Komarowie – Osadzie, zorganizowanym przez miejscową podstawówkę oraz gimnazjum. A atrakcji tego dnia nie zabrakło, chociaż trzeba przyznać, że największym zainteresowaniem cieszyło się lodowisko funkcjonujące na boisku szkolnym. Tu na łyżwach jeździli wszyscy - łącznie z opiekunami, którzy czuwali nad bezpieczeństwem początkujących łyżwiarzy. I chociaż niejeden z  uczestników zaliczył upadek, wszyscy byli zadowoleni z takiej formy aktywności fizycznej. Nad bezpieczeństwem młodszych kolegów czuwali również gimnazjaliści, którzy bardzo odpowiedzialnie wywiązali się z powierzonego im zadania.

Dodatkową atrakcją była jazda na nartach. I tu kolejny raz starsi koledzy z gimnazjum służyli początkującym narciarzom dobrą radą, a kiedy było trzeba – podawali pomocną dłoń. Wszystkich uczestników pikniku, zarówno miejscowych, jak i gości, doskonale integrowały zabawy na śniegu i to dzięki nim zawiązały się nowe sympatie i przyjaźnie. Bo właśnie taki m.in. był cel organizatorów tej zimowej imprezy. Uwieńczeniem środowej integracji szkolnej był wspólny posiłek i gorąca herbata, przy której uczniowie wymieniali się swoimi nowymi doświadczeniami. Wszyscy zadeklarowali, że chętnie wrócą tu znowu za rok, chociaż obiekty sportowe w Komarowie – Osadzie zawsze są dla nich otwarte.

Wraz z uczniami w pikniku uczestniczyli dyrektorzy szkół: Pani Jolanta Handziuk i Pani Renata Koper oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Anna Koszel, Pani Justyna Szeremeta i Pan Krzysztof Danilewicz.

Czytaj więcej: W Komarowie - Osadzie odbył się Pierwszy Zimowy Piknik Sportowy

Szczypiornistki z Komarowa – Osady znowu powalczą o podium!

14 lutego 2017 r. piłkarki ręczne z Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie uczestniczyły w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce ręcznej dziewcząt w Łabuńkach. Dziewczęta wywalczyły II miejsce i awansowały do rozgrywek rejonowych, które przed nimi już 9 marca. Na podium znalazły się zaraz za drużyną ze Zwierzyńca.

W skład drużyny wchodzą uczennice: Wiktoria Wójtowicz, Wiktoria Ramiączek, Kamila Szala, Karolina Szeremeta, Maja Jankowska, Natalia Kornas, Jagoda Krosman, Katarzyna Łaba, Aleksandra Flak, Joanna Mulawa, Wiktoria Tymczuk i Agata Tetych. Ich trenerem jest Pan Krzysztof Danilewicz.

Czytaj więcej: Szczypiornistki z Komarowa – Osady znowu powalczą o podium!

Z kopyta kulig rwie …

Z kopyta kulig rwie …

bo wyjątkowo sprzyja temu tegoroczna aura, a trzeba przyznać,  że i amatorów tego zimowego szaleństwa nie jest w stanie zniechęcić nawet ostry mróz. Ważne jest, by dobrze się bawić i jak najefektywniej spędzić czas na  świeżym powietrzu.

Jazda na saniach, na workach z sianem, zabawy integracyjne na śniegu,  wspólne pieczenie kiełbasek i obcowanie z roztoczańską przyrodą to program wtorkowego wyjazdu i pobytu komarowskich gimnazjalistów na terenie Wioski Przygody FRAJDA w Bliżowie. Uczniowie wspólnie z wychowawcami: panią Beatą Zarębską – Jachymek,  panią Katarzyną Gajewską – Pleskaczyńską, panią Anną Kopyko oraz panią Tamarą Bur właśnie tutaj 14 lutego korzystali z uroków tegorocznej zimy. I chociaż może trochę zmarzli tego dnia, z pewnością na długo pozostanie on w ich pamięci, bo nic tak nie integruje młodzieży jak dobra zabawa i wspólne wspomnienia. A zapewne będą mieli co wspominać …

Czytaj więcej: Z kopyta kulig rwie …

Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka w Komarowie-Osadzie

14 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie uroczyście świętowano Dzień Babci i Dziadka. Wybór dnia nie był przypadkowy, bo najpiękniejszym prezentem walentynkowym dla seniorów były występy ich wnuków. Na hali sportowej goszczono 200 babć i dziadków, którzy z zachwytem podziwiali talenty swych pociech. Dzieci zatańczyły poloneza, sambę i taniec chomiczków, były też okolicznościowe wiersze i piosenki.  Duże wrażenie wywarło gromkie „Sto lat” zaśpiewane przez 140 małych artystów. Życzenia dziadkom złożyła również w imieniu swoim i władz samorządowych Pani Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska, dołączając do nich słodki upominek.  Babcie i dziadkowie uczestniczyli też w zorganizowanych dla nich konkursach. Panie musiały wbić gwóźdź, zawiązać wnuczkowi krawat i ogolić brodę balonowemu dziadkowi. Panowie zaplatali wnuczkom warkocze, przyszywali guziki i wieszali pranie. Trzeba przyznać, że babcie sprawniej wykonywały zadania. Zwycięzcy otrzymali tytuł „Super Babci” i „Super Dziadka”.

Na zakończenie uroczystości hala przemieniła się w salę balową, bo babcie i dziadkowie ruszyli do tańca z wnuczkami i wnukami. Mamy przecież karnawał!

Czytaj więcej: Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka w Komarowie-Osadzie

W karnawałowych rytmach

Tym razem komarowscy gimnazjaliści oraz uczniowie starszych klas miejscowej szkoły podstawowej w ramach kolejnej audycji muzycznej wysłuchali utworów, których przewodnim motywem był karnawał. Zatem 13 lutego 2017r. w hali sportowej w większości rozbrzmiewały skoczne, rytmiczne utwory, chociaż nie zabrakło i nastrojowych, sentymentalnych piosenek, takich jak „Przy kominku”, „Wróć do Sorrento” czy „Kasztany”, które - bez względu na wiek - od lat w taki sam sposób oddziałują chyba na każdego słuchacza.

W wykonaniu członków zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego: Elżbiety Kozyry, Barbary Rabiegi, Dariusza Sobczaka, Lecha Górskiego oraz Krzysztofa Stopy szkolna publiczność wysłuchała m.in. takich utworów jak „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”, „Graj skrzypku” oraz „Czardasza” Vittorio Montiego. Poza tym słuchaczy co jakiś czas do tańca porywały skoczne rytmy twista „Alibaba”, „Mambo Italiano” oraz „Serduszko puka w rytmie cza cza”. Dzięki niezwykłym opowieściom Pana Krzysztofa Stopy publiczność miała również możliwość bliżej zapoznać się z muzyką skrzypcową, której wykonanie spotkało się z wielkim zainteresowaniem wszystkich uczestników.

Na zakończenie artystom udało się zaangażować do tańca oraz do wspólnego śpiewania niemal całą zgromadzoną publiczność, a wszystkich do zabawy porwała … „Bałkanica” zespołu Piersi.

Uczniowie obu komarowskich szkół zdążyli się już przyzwyczaić do tych comiesięcznych audycji, które uzupełniają ich wiedzę z zakresu różnych form i tematów muzycznych. Natomiast artystów pracujących w zamojskiej Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego traktują jak dobrych znajomych, dzięki którym za każdym razem mają możliwość przeżyć inną „przygodę w świecie muzyki”.

Czytaj więcej: W karnawałowych rytmach
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30