Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Plastyczne sukcesy uczniów z naszej gminy

6 grudnia 2018r. w Grabowcu odbyło się podsumowanie XI edycji konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze”, którego organizatorami był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Patronat nad konkursem sprawowali Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Minister Edukacji Narodowej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Marszałek Województwa Lubelskiego.  Celem konkursu „Bezpieczni na drodze” jest przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i rowerzysty. Do konkursu przystąpiły 102 szkoły podstawowe z terenu powiatów tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, zamojskiego i miasta Zamość. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie.

Czytaj więcej: Plastyczne sukcesy uczniów z naszej gminy

Nauka może być przyjemna

Do takiego wniosku doszli gimnazjaliści oraz uczniowie z klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie po obejrzeniu pokazu fizycznego „Fizyka wszędzie styka”, w którym uczestniczyli 30 listopada 2018r. Patryk i Damian z grupy „Zaelektryzowani”, specjalizującej się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji starali się zaangażować do swoich eksperymentów widzów, co spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Prowadzący zaprezentowali doświadczenia i eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi: fizyką, chemią oraz przyrodą, które uzupełniali ciekawym wykładem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. te związane z powstawaniem wirów pierścieniowych, wytwarzaniem wodoru oraz zabawy z helem i ciekłym azotem. Na zakończenie można było również „przetestować” pracę swojego mózgu, rozwiązując tzw. ”kolorowy test”, polegający na określeniu właściwych barw.

Udział w interaktywnym spektaklu, tematycznie nawiązującym do treści nauczania, z jakimi uczniowie spotykają się na zajęciach fizyki, chemii czy biologii to doskonała forma ich utrwalenia oraz pozwalająca na sprawdzenie wiedzy teoretycznej w praktyce. Wprawdzie w piątkowym pokazie uczestniczyli również uczniowie z młodszych klas, którzy nie mają jeszcze tak bliskiego kontaktu z przedmiotami przyrodniczymi, ale może właśnie w ten sposób uda się zainteresować ich tą tematyką, a w przyszłości zachęcić do pogłębiania wiedzy w tym zakresie.

Czytaj więcej: Nauka może być przyjemna

Muzyczne wędrówki po Polsce

Tym razem członkowie zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w składzie: Elżbieta Kozyra, Barbara Rabiega, Zofia Monastyrska, Dariusz Sobczak, Lech Górski, Janusz Puławski oraz Piotr Trojanowski podczas lekcji muzycznej w Szkole Podstawowej w Komarowie – Osadzie zabrali gimnazjalistów oraz uczniów z klas V-VIII na muzyczno – taneczną podróż po Polsce.

26 listopada 2018 r. tradycyjnie już szkolna hala sportowa przeobraziła się w „salę koncertową”, w której rozbrzmiewały zarówno znane, jak i mniej znane pieśni i piosenki nawiązujące do ważnych wydarzeń historycznych, wybitnych polskich postaci oraz miejsc bliskich każdemu Polakowi. Artyści porwali publiczność do wspólnego śpiewania oraz do nauki najpopularniejszych tańców narodowych: krakowiaka i poloneza, co uczestnicy, zwłaszcza ci młodsi, przyjęli z wielką aprobatą. Obok opowieści o instrumentach dętych,  pogawędki na temat szeroko rozumianego patriotyzmu oraz znaczenia naszych barw narodowych, artyści przypomnieli młodzieży popularne utwory poetyckie, m. in. „Katechizm polskiego dziecka” i „Orzeł Biały”. Oprócz tego uczniowie włączyli się do śpiewania pieśni: „Historia Polski”, Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwsza kadrowa”, „Wojenko, wojenko”, „Wielcy Polacy”, „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz „Polska to jest piękny kraj”.

Na zakończenie po wspólnym wykonaniu poloneza wszyscy obecni odśpiewali hymn narodowy.

Czytaj więcej: Muzyczne wędrówki po Polsce

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Polish Independence Day”

23 listopada 2018 r. gimnazjaliści oraz  uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Komarów – Osada popisywali się swoimi umiejętnościami językowymi z języka angielskiego. A okazją do tego był organizowany przez Szkołę Podstawową w Komarowie – Osadzie międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Polish Independence Day”, którego inicjatorka była anglistka -Pani Tamara Bur.

Czytaj więcej: Międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Polish Independence Day”

W Pacanowie kozy kują, w Nowej Dębie bombki malują…

20 listopada 2018 r. uczniowie z klas IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, połączonej z warsztatami artystycznymi w fabryce ozdób choinkowych oraz zwiedzaniem Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Czytaj więcej: W Pacanowie kozy kują, w Nowej Dębie bombki malują…
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30