Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

,,Jestem przedszkolakiem – jem zdrowo”

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach już wiedzą, jak się odżywiać, aby być zdrowym. W ramach Dnia Zdrowego Odżywiania który odbył się 8 listopada, dzieci dowiedziały się, jakie produkty warto jeść, a jakich unikać w codziennej diecie.  Znając zasadę ,,czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, Pani Dyrektor oraz nauczyciele w łatwy, przystępny sposób nakreślili przedszkolakom zasady zdrowego odżywiania. Większość zajęć tego dnia odbywała się na stołówce, gdzie przedszkolaki codziennie jedzą  zdrowe śniadania, obiady i podwieczorki.

Na najmłodszych poza pogadanką, czekało szereg atrakcji. Jedną z nich był udział w warsztatach kulinarnych, podczas których dzieci wraz z opiekunami przygotowywały szaszłyki owocowe. Każdy przedszkolak mógł sam zdecydować, które owoce znajdą się na jego patyczku. Warsztaty były doskonałą szansą do nauki samodzielności. Dzieci pomagały obierać banany, jak również za pomocą plastikowych nożyków kroiły owoce.

Po wizycie w stołówce, dzieci obejrzały przygotowany przez nauczycielkę teatrzyk pt. ,,Pomidor”, po czym z wielką radością odgrywały samodzielnie role warzyw. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną pt. ,,Koszyk warzyw”.  Dzień Zdrowego Odżywiania był doskonałą okazją do uświadomienia potrzeby wyrabiania zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

Czytaj więcej: ,,Jestem przedszkolakiem – jem zdrowo”

Dzień Baby Jagi w Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach

Spotkanie z Babą Jagą odbyło się 27 października 2017 r. Dzieci zaprzyjaźniły się z Babą Jagą, uczestnicząc w zabawach ruchowych, zajęciach plastycznych oraz malowaniu twarzy. Spotkanie zostało wzbogacone inscenizacją bajki o  „Jasiu i Małgosi”. Dziewczynki - Małgosie, chłopcy - Jasie w przebraniu charakteryzującym te postacie ciekawie opowiadały odgrywając role z bajki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy ruchowo-taneczno-muzyczne z Babą Jagą.

Czytaj więcej: Dzień Baby Jagi w Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach

Sportowcy na medal!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie wiedzą, że sport to zdrowie, ale to hasło jest im jeszcze bliższe, gdy przekłada się ono na wymierne sukcesy, a zwłaszcza gdy jest to miejsce na podium.

Po intensywnych treningach – 25 października 2017 r. – podczas Integracyjnego Festynu Sportowego w Zamościu uczniowie klas VI i VII wywalczyli I miejsce na podium, wyprzedzając 14 innych drużyn. 

Tego dnia bardzo skutecznie swoich kolegów wspierała grupa kibiców, która wywalczyła dla wszystkich uczestników słodkie upominki.

Sportowcy przygotowywali się do rozgrywek sportowych pod kierunkiem nauczycieli wych. fiz.: Pani Justyny Szeremety, Pana Krzysztofa Danilewicza oraz Pana Zbigniewa Danilewicza.

Czytaj więcej: Sportowcy na medal!

W poszukiwaniu dalszej drogi edukacji

8 listopada 2017 r. komarowscy gimnazjaliści wraz z wychowawcami bliżej zapoznawali się z ofertą edukacyjną zamojskiego ekonomika, uczestnicząc w „V Szkolnym Dniu Zawodów”, gdzie ich starsi koledzy – między innymi i absolwenci komarowskiego gimnazjum - prezentowali swoje umiejętności z zawodach technika: ekonomisty, handlowca, informatyka, logistyka, spedytora, fotografii i multimediów, grafiki i poligrafii cyfrowej, a także technika hotelarstwa, obsługi turystycznej oraz usług fryzjerskich. W pracowniach kształcenia zawodowego gimnazjalistom zaprezentowane zostały poszczególne specjalności, mogli oni zmierzyć się z różnymi zajęciami, a także mieli możliwość rozmowy z doradcą zawodowym.

W związku z potrzebą dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, co jest zgodne z polityką państwa, organizatorzy „V Szkolnego Dnia Zawodów w Ekonomiku” w ten sposób chcieli pomóc uczniom szkół gimnazjalnych w planowaniu kariery zawodowej oraz w wyborze kierunku dalszej edukacji.

W ramach przedsięwzięcia został również zorganizowany konkurs plastyczny dla szkół gimnazjalnych, będący realizacją hasła: „Mój wymarzony zawód”, w którym uczniowie klas III gimnazjum zajęli czołowe miejsca: Jakub Wróblewski – I, a Paula Szeremeta – III.

Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Pani Teresa Wszoła oraz Pani Katarzyna Gajewska – Pleskaczyńska.

Czytaj więcej: W poszukiwaniu dalszej drogi edukacji

Antoniówka: Obchody Święta Patrona Szkoły

Wyjątkowo podniosła atmosfera towarzyszyła obchodom Święta Patrona Szkoły, które w poniedziałek 16.10.2017r. odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Antoniówce. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście Wójt Gminy - Pani Wiesława Sieńkowska i ks. dr Franciszek Nieckarz. Głównym punktem obchodów była uroczysta akademia,  którą rozpoczęło przemówienie Dyrektora Szkoły Pani Eweliny Dołba. Przypominając o szczególnej roli, jaką w życiu ojczyzny odegrał Święty Jan Paweł II Dyrektor zachęcała dzieci do wzorowania się na nim i podążania ścieżką miłości, którą wytyczył Karol Wojtyła.

Po zakończeniu części oficjalnej (wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu szkoły, przemówieniu Dyrektora Szkoły) rozpoczęła się część artystyczna. Wystąpili w niej uczniowie klas IV - VI, pod opieką Pani Renaty Karwat. Ogłoszono też wyniki konkursów: plastycznego oraz recytatorskiego, które przeprowadzono w szkole. Ich laureaci otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor. Zgromadzeni uczniowie udowodnili, że są dumni z tego, że ich szkoła nosi imię Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Antoniówka: Obchody Święta Patrona Szkoły
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30