Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dubie uczą się jazdy na łyżwach

Mroźna zima sprzyja zabawom na lodzie, dlatego przy szkole zostało zrobione lodowisko. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Anny Kupiec Niedźwiedź która wypożyczyła łyżwy, uczniowie mogą na zajęciach  wychowania fizycznego oraz po lekcjach pod opieką Pani Jolanty Handziuk uczyć się jazdy na łyżwach. Z dnia na dzień dzieci robią znaczne postępy. Jest dużo radości i dobra zabawa na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej: Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dubie uczą się jazdy na łyżwach

My się zimy nie boimy!

Jazda na nartach, łyżwach, sankach, kuligi i zabawy na śniegu to najpopularniejsze atrakcje zimy. I chociaż w ciągu ostatnich dni jest ona mroźna i trochę uciążliwa, nie zniechęca to amatorów zimowego szaleństwa.

1 marca 2018 roku uczniowie gimnazjum oraz klas VII Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie uczestniczyli w kuligu na terenie Wioski Przygody FRAJDA w Bliżowie. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych na śniegu, wspólnego pieczenia kiełbasek, a przy tym i obcowania z piękną roztoczańską przyrodą. Tego dnia opiekę nad młodzieżą sprawowali wychowawcy: Pani Anna Kopytko, Pani Wiesława Posłajko, Pan Marek Biszczan oraz ks. Andrzej Zdunek. I chociaż było trochę mroźnie, ten wspólny wyjazd z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników czwartkowego wyjazdu, bo nic tak nie integruje młodzieży, jak dobra zabawa. 

W tym czasie pozostali uczniowie z Komarowa - Osady aktywnie spędzali czas, korzystając z przyszkolnego lodowiska, które powstało dzięki pomocy pracowników Centrum Integracji Społecznej w Komarowie - Osadzie z siedzibą w Janówce Zachodniej, za co cała społeczność szkolna jest im bardzo wdzięczna. A że aura ostatnio jest wyjątkowo sprzyjająca, więc jeszcze przez najbliższe dni uczniowie na zajęciach wychowania fizycznego oraz wszyscy zainteresowani w wolnym czasie będą tu mogli korzystać z uroków tegorocznej zimy.

Czytaj więcej: My się zimy nie boimy!

Muzyczne wędrówki po Polsce

Tym razem podczas audycji muzycznej gimnazjaliści oraz ich młodsi rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie wspólnie z zespołem kameralnym Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu wybrali się w „muzyczną podróż” po Polsce. „Odwiedzili” Lublin, Warszawę, Toruń, Trójmiasto, Poznań, a także Śląsk, Kraków oraz Zamość.

Uczestnicy tego muzycznego spotkania, które odbyło się 26 lutego 2018 r. przypomnieli sobie brzmienie hejnałów poszczególnych miast, wysłuchali związanych z nimi ciekawych historii oraz charakterystycznych pieśni, przyśpiewek i melodii. Oprócz nich w szkolnej „sali koncertowej’ rozbrzmiewały również utwory Mozarta, Chopina oraz małe koncerty organowe. Prowadzący starali się wszystkich zaangażować do wspólnej zabawy m.in. poprzez wspólne śpiewanie, pracę przy mapie Polski oraz zabawy ruchowe (w grupie słuchaczy z oddziałów przedszkolnych oraz z klas „0” – IV).

W poniedziałkowym programie muzycznym komarowskiej młodzieży zaprezentowali się zamojscy artyści w składzie: Elżbieta Kozyra, Barbara Rabiega, Dariusz Sobczak, Piotr Stopa, a także Emi Ueno – Stopa oraz Michał Stopa, którzy tego dnia demonstrowali grę na skrzypcach oraz na wiolonczeli. 

Audycja muzyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych słuchaczy, a przy tym była jednym z działań zaplanowanych w ramach szkolnych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej: Muzyczne wędrówki po Polsce

Kulig w Szkole Podstawowej w Antoniówce

Korzystając z przepięknej zimowej aury, 13 lutego 2018 r. dzieci, rodzice oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce wybrali się na długo wyczekiwany kulig. Uczestniczy przygotowali się sumiennie, mieli odpowiednie ubrania i buty. Zimowa sanna wiodła drogami przez urokliwy las. Pogoda dopisała - dookoła mnóstwo śniegu, drzewa przykryte białym puchem. W trakcie przejażdżki podziwiano zimowy krajobraz. Na leśnej polanie przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek. A potem ... bitwa na śnieżki, lepienie bałwana, przeciąganie liny na śniegu. Na szczęście gorąca herbata rozgrzała zmarzniętych uczestników zimowych szaleństw.

Niecodzienna atrakcja wywołała dużo uśmiechu na twarzach dzieci i dorosłych.

Czytaj więcej: Kulig w Szkole Podstawowej w Antoniówce

Zadbajmy o "Czyste Powietrze Wokół Nas"

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Antoniówce w roku szkolnym 2017/2018 brały udział wi programie przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas" organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Zamościu.

Program adresowany był do dzieci 5-6 letnich oraz ich rodziców. Celem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

Czytaj więcej: Zadbajmy o "Czyste Powietrze Wokół Nas"
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30