Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Narodowe Czytanie w Komarowie–Osadzie

8 września 2018 r. uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjum uczestniczyli w  ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, mającej na celu popularyzację fundamentalnych w polskiej kulturze dzieł, wzmacnianie poczucia wspólnej tożsamości, a także promowanie kultury żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w Komarowie–Osadzie

Ta ostatnia wycieczka

Ostatnia zarówno dla uczniów klas III gimnazjum, którzy za 3 dni opuszczą mury swojej szkoły, jak i dla pozostałych uczestników wtorkowego wyjazdu do Sandomierza, dla których od piątku zaczną się upragnione wakacje.

„Zdobywanie” Sandomierza gimnazjaliści z klas II i III oraz ich młodsi koledzy z klas VII i VI rozpoczęli od poznania historii miasta oraz związanych z nim ciekawostek przedstawionych przez przewodnika. Kolejne atrakcje to Podziemna Trasa Turystyczna,  rynek, rycerska zbrojownia, wystawa figur woskowych bohaterów popularnego serialu telewizyjnego” Ojciec Mateusz”, spacer wąwozem, rejs statkiem po Wiśle oraz podziwianie panoramy miasta.

Organizatorem wtorkowej wycieczki była nauczycielka geografii w Szkole Podstawowej w Komarowie – Osadzie – Pani Anna Kopytko, a wraz z nią opiekę nad uczniami sprawowali: Pani dyrektor Anna Maryńczak oraz wychowawcy: Tamara Bur, Jolanta Skowronek i Krzysztof Danilewicz.

Czytaj więcej: Ta ostatnia wycieczka

Gimnazjaliści na spotkaniu z Arturem Siódmiakiem

W czwartek 7 czerwca 2018 r. na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się impreza z cyklu Artur Siódmiak Summer Tour, podczas której młodzi sportowcy mieli okazję potrenować z byłym reprezentantem Polski w piłce ręcznej. Z tej możliwości skorzystali również gimnazjalni piłkarze ręczni ze Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie wspierani przez swoich młodszych kolegów z klas VII.

Artur Siódmiak jest medalistą mistrzostw świata i uczestnikiem igrzysk olimpijskich. W pamięci kibiców zapisał się przede wszystkim rzutem przez całe boisko na wagę zwycięstwa z Norwegią i awansu do półfinału MŚ w 2009 roku.

Po zakończeniu kariery sportowej Siódmiak podjął się zadania popularyzacji piłki ręcznej wśród młodego pokolenia sportowców i to z myślą o nich zorganizował cykl zajęć promujących właśnie tę dyscyplinę sportową.

Czytaj więcej: Gimnazjaliści na spotkaniu z Arturem Siódmiakiem

Sportowy sukces uczniów z Komarowa - Osady

14 czerwca 2018 r. w Klubie Sportowym „Agros” w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie „Czwartków Lekkoatletycznych” dla klas VII szkół podstawowych i gimnazjów powiatu zamojskiego. Po 10 edycjach (jesiennej i wiosennej) gimnazjaliści wraz z uczniami klas VII z Komarowa – Osady kolejny raz znaleźli się w czołówce wyróżnionych szkół, zajmując I miejsce. To wielki sukces wiejskiej szkoły, która nie może równać się z dużymi szkołami miejskimi z powiatu zamojskiego, a jednak to one pozostały za Komarowem daleko w tyle. Uroczystego podsumowania dokonał prezes zamojskiego KS Agros – Pan Konrad Firek, a gratulacje w imieniu prezydenta Zamościa – Pana Andrzeja Wnuka wszystkim nagrodzonym szkołom przekazał Pan Jerzy Michalski.

Uczniowie z Komarowa – Osady zapracowali na swój sukces osiągając wysokie noty m.in. w biegach (Rafał Jednacz, Sabina Jachymek), w skoku wzwyż (Michał Kurzępa) oraz w pchnięciu kulą (Weronika Pokryszka). Od początku czuwał nad nimi Pan Krzysztof Danilewicz, który  po 10 edycjach w punktacji nauczycieli wych. fiz. zajął 1 miejscu.

Czytaj więcej: Sportowy sukces uczniów z Komarowa - Osady
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30