Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Muzyka pasyjna oraz utwory poetyckie tematycznie powiązane z osobą Ojca św. Jana Pawła II to motyw przewodni poniedziałkowej audycji muzycznej w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie. W związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci polskiego papieża, znani już doskonale młodzieży gimnazjalnej oraz uczniom miejscowej szkoły podstawowej muzycy z zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego: Elżbieta Kozyra, Barbara Rabiega, Dariusz Sobczak, Lech Górski oraz Piotr Trojanowski przedstawili przepiękny program artystyczny.
Młodzież wysłuchała utworów poetyckich, przeplatanych m.in. muzyką Bacha, Hendla, Szuberta i Mozarta. Nowym elementem było wykorzystanie - innego niż dotychczas - instrumentu muzycznego – klarnetu. Zagrał na nim Piotr Trojanowski, co spotkało się z dużym zainteresowaniem młodych słuchaczy.
Dzięki comiesięcznym audycjom muzycznym uczniowie obu komarowskich szkół za każdym razem mogą się wybrać w inną, ale jakże ciekawą podróż po świecie muzyki.

Czytaj więcej: W hołdzie Janowi Pawłowi II

Gimnazjalna akcja promująca zdrowe odżywianie

27 marca 2017 r. w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie odbyła się szkolna akcja promująca wśród uczniów i lokalnej społeczności zdrowe odżywianie oraz aktywny tryb życia, będąca elementem kampanii „Żyj smacznie i zdrowo”, realizowanej we współpracy z firmą WINIARY. Od początku roku szkolnego uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w zajęciach poświęconych zasadom właściwego żywienia i komponowania posiłków. Następnie rodzice stali się partnerami swoich dzieci podczas wspólnego przygotowania „zdrowych” potraw, które zaprezentowali komisji złożonej z przedstawicieli różnych instytucji mających kontakt z żywnością.

Potrawy przygotowane w domu przez czteroosobowe drużyny złożone z uczniów i rodziców z klas: Iab, IIab i IIa oceniali: Pani Jadwiga Walczyszyn (pielęgniarka), Pani Małgorzata Szymków (właścicielka sklepu spożywczego), Pani Ewa Barczyńska (lokalna artystka), Pani Janina Bajwoluk (członkini KGW w Komarowie Wsi), Pani Maria Bełz (członkini KGW w Krzywymstoku), Pani Beata Fizia (pracownik Samorządowego Ośrodka Kultury), Pani Anna Kupiec – Niedźwiedź (dyrektor Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie), Pani Ewa Wojciechowska (kierownik stołówki szkolnej) oraz Pan Tomasz Szewczuk (biolog). Następnie przedstawiciele poszczególnych klas wraz z rodzicami uczestniczyli w konkursie wiedzy na temat właściwych wzorców żywieniowych. Ostatnim zadaniem była propozycja zdrowego drugiego śniadania, skomponowanego z wybranych produktów z piramidy żywieniowej.
Wszyscy uczniowie zaangażowani w poniedziałkową akcję otrzymali nagrody pocieszenie – akcesoria kuchenne oraz owoce. Natomiast reprezentacja klasy, której zaangażowanie zostało najwyżej ocenione przez jury, otrzymała nagrodę główną – zaproszenia na obiad do Restauracji Muzealnej Ormiańskie Piwnice w Zamościu. Wywalczyła ją drużyna z klasy IIa: Jakub Kudyk i Paweł Góra oraz ich mamy, które od początku wspierały synów we wszystkich konkurencjach konkursowych.

Za organizację szkolnej akcji „Żyj smacznie i zdrowo” odpowiedzialne były Panie: Pamara Bur oraz Katarzyna Gajewska – Pleskaczyńska.

Czytaj więcej: Gimnazjalna akcja promująca zdrowe odżywianie

Język francuski nie ma dla nich prawie żadnych tajemnic!

Udowodnili to ostatnio uczniowie Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie, uczestniczący  w konkursach języka francuskiego, które odbyły się w ramach tegorocznych obchodów Zamojskich Dni Frankofonii.
22 marca uczeń klasy IIIa – Oskar Korczyński wywalczył I miejsce w kategorii gimnazja w konkursie „Mistrz Ortografii Francuskiej”. Języka francuskiego zaczął uczyć się od chwili podjęcia nauki w gimnazjum. Jednak aby osiągnąć sukces, musiał w to włożyć wiele indywidualnej pracy, m.in. uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczyciela przedmiotu.
Z kolei 25 marca Martyna Żyła, Oskar Korczyński oraz Kacper Pytlik rywalizowali z uczniami innych gimnazjów powiatu zamojskiego w konkursie „Poznajemy kraje frankofońskie poprzez stacje dydaktyczne”. Tym razem swoimi umiejętnościami językowymi popisała się uczennica klasy IIa - Martyna Żyła i zajęła II miejsce.
Konkursy odbywały się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu, które wspólnie ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE Oddział Zamość jest inicjatorem obchodów Zamojskich Dni Frankofonii. To doskonała forma promocji języka francuskiego wśród młodzieży szkolnej oraz sposób motywowania uczniów do poszerzenia wiadomości z zakresu kultury i cywilizacji krajów frankofońskich.
Laureaci obu konkursów otrzymali cenne nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycielki języka francuskiego w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie - Pani Katarzyny Gajewskiej - Pleskaczyńskiej, która towarzyszyła im podczas środowych i sobotnich zmagań konkursowych.

Czytaj więcej: Język francuski nie ma dla nich prawie żadnych tajemnic!

Gimnazjaliści z Komarowa – Osady na Zamojskich EduTargach

Tak jak każdego roku przed uczniami klasy III gimnazjum stoi bardzo trudne i jakże ważne zadanie - wybór szkoły ponadgimnazjalnej, w której od września będą kontynuowali  dalszą naukę. Gimnazjaliści przygotowują się do tego już od początku roku szkolnego, uczestnicząc w różnych zajęciach w ramach doradztwa zawodowego.

21 marca 2017 r. – tak jak każdego roku - uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie wraz z wychowawcami uczestniczyli w Zamojskich EduTargach, które odbywały się w nowej hali OSiR. Zostały one zorganizowane właśnie z myślą o młodych osobach, które stają przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Były one doskonałą okazją do prezentacji szerokiej oferty szkół publicznych i niepublicznych, zawodowych oraz placówek zajęć pozaszkolnych. W programie Targów oprócz prezentacji szkół i zawodów zaplanowano również rozmowy ze specjalistami (pedagogiem, psychologiem, coachem, doradcą zawodowym) oraz różne pokazy, m.in. muzyczne, taneczne i gimnastyczne. W jednych z nich uczestniczyła także komarowska gimnazjalistka – Karolina Szeremeta, która promowała szkołę muzyczną Yamaha, do której uczęszcza w ramach zajęć pozaszkolnych.

Korzystając z okazji gimnazjaliści uczestniczyli również w „Dniach Otwartych”, organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu, gdzie zapoznawali się z ofertą edukacyjną szkoły.

Wyjazd został zorganizowany przez wychowawców klas III: Panią Beatę Zarębską – Jachymek oraz Pana Marka Biszczana w ramach realizacji zajęć doskonalenia zawodowego.

Czytaj więcej: Gimnazjaliści z Komarowa – Osady na Zamojskich EduTargach

Teraz z pewnością poradzą sobie ze stresem!

Współczesny młody człowiek na stres narażony jest  niemal wszędzie: w szkole, w domu, w relacjach rówieśniczych. W przypadku uczniów klas III jest to chociażby zbliżający się egzamin gimnazjalny. W związku z tym z pewnością przydatne okażą się im warsztaty, w których mieli okazję uczestniczyć 17 marca. Przeprowadziła je studentka V roku psychologii (UMCS Lublin) – Karolina Jachymek. Wykorzystując mapę myśli, pracę w grupach oraz ćwiczenia ruchowe, prowadząca przybliżyła młodzieży gimnazjalnej zjawisko stresu, jego konsekwencje oraz sposoby radzenia sobie z nim w różnych sytuacjach.

Realizację warsztatów poświęconych zagadnieniu stresu zainicjował szkolny zespół do spraw profilaktyki.

Czytaj więcej: Teraz z pewnością poradzą sobie ze stresem!
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30