Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Już za kilka dni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rozpoczną dwumiesięczny okres wakacji, które spędzą przede wszystkim na wypoczynku i zabawie. I to właśnie z myślą o ich bezpieczeństwie w Publicznym Gimnazjum oraz w Szkole Podstawowej w Komarowie – Osadzie 20 czerwca 2017 r. zostało zorganizowane spotkanie z policjantem, który zarówno młodszym, jak i starszym słuchaczom zwrócił uwagę na wakacyjne zagrożenia. Uświadomił im również potrzebę informowania o zaistniałych niepokojących zajściach osób dorosłych. Przypomniał zasady wzywania i udzielania pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, apelował także o rozsądne korzystanie w okresie letnim z przyszkolnych obiektów sportowych. Dodatkowo młodzież gimnazjalna została poinformowana o konsekwencjach prawnych niewłaściwego zachowania w miejscach publicznych. Wtorkową pogadankę profilaktyczną przeprowadził kierownik Posterunku Policji w Łabuniach asp. szt. Zbigniew Byczek.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Dzień Mamy i Taty w Szkole Podstawowej w Śniatyczach

26 maja obchodzone jest święto wszystkich mam, natomiast 23 czerwca świętują wszyscy tatusiowie. Z tej okazji, w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego
w Śniatyczach zorganizowano wyjątkową uroczystość, którą uświetniły występy uczniów. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z kl. I w wierszach i piosenkach wyraziły swoją miłość i wdzięczność za troskę i trud związany z ich wychowaniem oraz za wyrozumiałość
i rodzicielskie serce. Do wiązanki serdecznych życzeń dzieci dołączyły własnoręcznie wykonane upominki.

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Taty w Szkole Podstawowej w Śniatyczach

Wycieczka Szkoły Podstawowej w Śniatyczach do Kazimierza Dolnego i Magicznego Ogrodu w Janowcu

8 czerwca 2017 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Śniatyczach wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego i „Magicznego Ogrodu” w Janowcu.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem malowniczego miasta – Kazimierza Dolnego, wejście na górę Trzech Krzyży oraz rejs statkiem po Wiśle. Nie zabrakło również czasu wolnego na zakup pamiątek.

Następnie, odbyła się wizyta w Magicznym Ogrodzie – parku tematycznym, który dzięki nadzwyczajnej scenografii i magicznej opowieści przenosi uczestników do zaczarowanego świata. Głównymi atrakcjami były: edukacyjna gra terenowa z przewodnikiem oraz spędzanie czasu wolnego na terenie parku, m.in. zabawy w Grodzie Krasnoludzkim, krainie Bulwiaków czy smoczym placu zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zjeżdżalnia wchodząca w skład obiektu.

W godzinach wieczornych, zmęczona, ale jakże szczęśliwa i spełniona grupa wycieczkowa wyruszyła w drogę powrotną do domu.

Czytaj więcej: Wycieczka Szkoły Podstawowej w Śniatyczach do Kazimierza Dolnego i Magicznego Ogrodu w Janowcu

Dzień Dziecka i Sportu w Szkole Podstawowej w Śniatyczach

2 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Śniatyczach został zorganizowany Dzień Dziecka i Sportu połączony z egzaminem na kartę rowerową. Do części teoretycznej i praktycznej egzaminu przystąpili uczniowie klasy IV i V.

W programie imprezy znalazły się zabawy i konkurencje sportowo-ruchowe dla poszczególnych klas, mecz piłki nożnej oraz dodatkowe atrakcje: m.in. malowanie twarzy.

Ważnym punktem spotkania był konkurs „Biegam, bo lubię”, w którym wzięli udział uczniowie klas 0-VI.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka i Sportu w Szkole Podstawowej w Śniatyczach
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30