Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Dąb Niepodległości

Aby upamiętnić szczególny jubileusz naszej Ojczyzny – setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dubie posadzili „Dąb Niepodległości”. W uroczystym sadzeniu dębu wzięła udział Wójt Gminy Komarów-Osada Pani mgr Wiesława Sieńkowska, leśniczy Pan mgr Marek Złomańczuk oraz nauczyciele i uczniowie. Posadzenie dębu było poprzedzone uroczystościami patriotycznymi na które złożyły się wiersze i piosenki  o Ojczyźnie, prezentacja multimedialna „ Nasza Niepodległa”. Bardzo atrakcyjną formą dla dzieci okazała się historyczna gra terenowa . Podczas tych zajęć dzieci wykazały się dużą znajomością dat i wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości.    

Czytaj więcej: Dąb Niepodległości

Konkurs matematyczny

16 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Antoniówce odbył się konkurs matematyczny. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV-VI z czterech szkół z terenu gminy Komarów (12 uczestników). Punktualnie o 9.00 uczniowie w 3 osobowych drużynach rozpoczęli zmagania matematyczne.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, integracja środowiska uczniowskiego.

Czytaj więcej: Konkurs matematyczny

Czwartek pełen wrażeń

A stało się tak dzięki konkursowym zmaganiom uczniów Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie: jedna grupa z klas IV-VI zmierzyła się z Konkursem Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” w Zamościu, a druga – chór szkolny „Echo” wraz z solistami - uczestniczyła w Gminnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Zubowicach.

Czytaj więcej: Czwartek pełen wrażeń

Wiosna sprzyja edukacji!

10 kwietnia 2018 r. uczniowie klas II gimnazjum z Komarowa – Osady wraz z młodszymi kolegami z klas IV oraz VI uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar w Zamościu, gdzie atrakcją były m.in. pokazy musztry wojskowej, różnych sztuk walki i sprawności fizycznej. Młodzież miała również możliwość bliżej przyjrzeć się broni oraz wojskowym pojazdom. Być może właśnie z tym zawodem będzie związana w przyszłości jej dalsza edukacja.

Czytaj więcej: Wiosna sprzyja edukacji!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dubie wzięli udział w programie profilaktycznym „Szkoła Zdrowego uśmiechu Multimed”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dubie wzięli udział w programie profilaktycznym „Szkoła Zdrowego uśmiechu Multimed”. Uczestniczyli w pogadankach edukacyjnych i ćwiczeniach praktycznych „SOS dla uszkodzonego zęba” oraz „SOS dla zdrowia i życia” prowadzonych przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną i ratownika medycznego z Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed w Zamościu. Podczas spotkań uczniowie utrwalili sobie nawyki prawidłowego odżywiania, zapoznali się z gabinetem stomatologicznym, aparaturą medyczną i przebiegiem wizyty u dentysty. Ugruntowali wiedzę o udzielaniu pierwszej pomocy w sytuacji urazów w wyniku wypadku.

Czytaj więcej: Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dubie wzięli udział w programie profilaktycznym „Szkoła Zdrowego...
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30