Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku był ostatnim dniem roku szkolnego 2018/2019. We wszystkich szkołach z terenu naszej gminy odbyły się uroczyste akademie kończące rok szkolny. Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy, wysiłku, ale także sukcesów i radości. Wielu może być dumnych ze swoich osiągnięć, o czym świadczą uzyskane świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz przyznane stypendia motywacyjne .  Najwybitniejsi uczniowie ze średnią ocen co najmniej 5,5 otrzymali stypendium Wójta Gminy Komarów-Osada: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza  w Komarowie-Osadzie: Maja Szajewska, Emilia Wałaszyk, Jakub Gajewski, Ernest Przyczyna, Paulina Bil, Zofia Biszczan, Wiktoria Łój, Katarzyna Palonka, Bartłomiej Morski, Kinga Obuchowicz, Oliwia Wałasztyn, Justyna Niedzielak, Krzysztof Maścibroda, Katarzyna Schab, Karolina Jachymek; klasy gimnazjum: Kinga Orkiszewska, Wiktoria Mazur, Amelia Szajewska, Natalia Bednarz, Wiktoria Wójtowicz, Emilia Nowosad Klaudia Łagowska; Szkoła Podstawowa im. Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Śniatyczach: Emilia Łagowska, Michał Łagowski, Jakub Orkiszewski.

Podziękowania, dyplomy i listy gratulacyjne oraz wyrazy uznania za trud wychowawczy, wzorowe wychowanie, osiągnięte wysokie wyniki w nauce ich pociech otrzymali od Wójta Gminy Rodzice wyróżnionych uczniów.

Wszystkim Nauczycielom gratulujemy osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych uzyskanych w mijającym roku szkolnym. Rodzicom dziękujemy za udział w wielu przedsięwzięciach szkolnych, bezinteresowną pomoc, życzliwość oraz kreowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Uczniom gratulujemy wspaniałych sukcesów i osiągnięć w nauce i sporcie.

Na czas wakacji życzymy wszystkim niezapomnianych, pełnych wrażeń, bezpiecznych wakacji. Niech zgromadzona podczas lata energia oraz nowe inspiracje i przeżycia, dadzą siłę do podejmowania nowych wyzwań, a także niech będą czasem odpoczynku, relaksu i radości.

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Podsumowanie XIII edycji programu „Trzymaj Formę” w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podsumowali we wtorek 28 maja 2019r. XIII edycję programu „Trzymaj Formę”. Przez prawie 9 miesięcy w szkole odbywały się prelekcje, konkursy, pokazy, spotkania i zawody sportowe, których wspólnym celem była promocja zdrowego stylu życia.

Podczas spotkania podsumowującego wszystkie przedsięwzięcia, zaprezentowano pokazy eksperymentów z wykorzystaniem produktów często używanych w kuchni, przedstawiono scenkę o tematyce prozdrowotnej oraz  rozstrzygnięte zostały konkursy przewidziane w harmonogramie tegorocznego programu „Trzymaj Formę”.

Czytaj więcej: Podsumowanie XIII edycji programu „Trzymaj Formę” w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w...

Wyróżnienie dla Wiktorii za wiedzę o naszym regionie

15 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu odbył się regionalny etap międzyszkolnego konkursu ”Wiedzy o regionie” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w którym gimnazjalistka z Komarowa – Osady – Wiktoria Mazur wywalczyła wyróżnienie. Wiktoria znalazła się w ósemce uczestników, którzy wykazali się dużą wiedzą o regionie. Konkursowe zmagania miały formę ustną i dotyczyły znajomości zagadnień z zakresu historii, tradycji, geografii i kultury Lubelszczyzny.
Celem konkursu było m.in. propagowanie turystyki wśród młodzieży szkolnej oraz rozwijanie zainteresowań regionami turystycznymi Lubelszczyzny.
Oprócz Wiktorii w konkursie uczestniczyła również uczennica Kinga Orkiszewska. Dziewczęta przygotowywały się pod kierunkiem nauczycielki historii - pani Jolanty Skowronek.

Czytaj więcej: Wyróżnienie dla Wiktorii za wiedzę o naszym regionie

Sto lat dla Babć i Dziadków

W dniach 18-22 stycznia 2019 roku  w Szkołach Podstawowych z Gminy Komarów-Osada oraz Samorządowym Przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Frekwencja, jak co roku, była wysoka. Zaproszeni goście Babcie i Dziadkowie, licznie przybyli na tę niecodzienną uroczystość. Swą obecnością uświetnili szkolne uroczystości: Wójt Gminy Komarów-Osada Pani Wiesława Sieńkowska oraz Sekretarz Gminy – Pan Stanisław Siek.

Czytaj więcej: Sto lat dla Babć i Dziadków

„Góra Grosza” na „górę potrzeb”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie od lat chętnie dzielą się z innymi i z otwartym sercem wspierają różne charytatywne inicjatywy.
Tak jak każdego roku cała społeczność szkolna  uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji zbierania monet „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrana przez Samorząd Uczniowski kwota 370 zł to forma pomocy dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. W ten sposób młodzież wspiera m.in. zakup niezbędnych rzeczy dla pokrzywdzonych przez los rówieśników, wspomaga finansowanie ich wyjazdów wypoczynkowych, rodzinnych terapii oraz różnych działań rozwijających ich zainteresowania i talenty. Ta akcja od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży i zawsze towarzyszy jej wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.
Uczniowie z Komarowa – Osady kolejny raz pokazali, że można na nich liczyć i że są wrażliwi na krzywdę innych. Poza tym niesienie pomocy daje im poczucie, że jest się komuś potrzebnym.

Czytaj więcej: „Góra Grosza” na „górę potrzeb”
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30