Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Podsumowanie XIII edycji programu „Trzymaj Formę” w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podsumowali we wtorek 28 maja 2019r. XIII edycję programu „Trzymaj Formę”. Przez prawie 9 miesięcy w szkole odbywały się prelekcje, konkursy, pokazy, spotkania i zawody sportowe, których wspólnym celem była promocja zdrowego stylu życia.

Podczas spotkania podsumowującego wszystkie przedsięwzięcia, zaprezentowano pokazy eksperymentów z wykorzystaniem produktów często używanych w kuchni, przedstawiono scenkę o tematyce prozdrowotnej oraz  rozstrzygnięte zostały konkursy przewidziane w harmonogramie tegorocznego programu „Trzymaj Formę”.

Czytaj więcej: Podsumowanie XIII edycji programu „Trzymaj Formę” w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w...

Wyróżnienie dla Wiktorii za wiedzę o naszym regionie

15 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu odbył się regionalny etap międzyszkolnego konkursu ”Wiedzy o regionie” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w którym gimnazjalistka z Komarowa – Osady – Wiktoria Mazur wywalczyła wyróżnienie. Wiktoria znalazła się w ósemce uczestników, którzy wykazali się dużą wiedzą o regionie. Konkursowe zmagania miały formę ustną i dotyczyły znajomości zagadnień z zakresu historii, tradycji, geografii i kultury Lubelszczyzny.
Celem konkursu było m.in. propagowanie turystyki wśród młodzieży szkolnej oraz rozwijanie zainteresowań regionami turystycznymi Lubelszczyzny.
Oprócz Wiktorii w konkursie uczestniczyła również uczennica Kinga Orkiszewska. Dziewczęta przygotowywały się pod kierunkiem nauczycielki historii - pani Jolanty Skowronek.

Czytaj więcej: Wyróżnienie dla Wiktorii za wiedzę o naszym regionie

Sto lat dla Babć i Dziadków

W dniach 18-22 stycznia 2019 roku  w Szkołach Podstawowych z Gminy Komarów-Osada oraz Samorządowym Przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Frekwencja, jak co roku, była wysoka. Zaproszeni goście Babcie i Dziadkowie, licznie przybyli na tę niecodzienną uroczystość. Swą obecnością uświetnili szkolne uroczystości: Wójt Gminy Komarów-Osada Pani Wiesława Sieńkowska oraz Sekretarz Gminy – Pan Stanisław Siek.

Czytaj więcej: Sto lat dla Babć i Dziadków

„Góra Grosza” na „górę potrzeb”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie od lat chętnie dzielą się z innymi i z otwartym sercem wspierają różne charytatywne inicjatywy.
Tak jak każdego roku cała społeczność szkolna  uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji zbierania monet „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrana przez Samorząd Uczniowski kwota 370 zł to forma pomocy dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. W ten sposób młodzież wspiera m.in. zakup niezbędnych rzeczy dla pokrzywdzonych przez los rówieśników, wspomaga finansowanie ich wyjazdów wypoczynkowych, rodzinnych terapii oraz różnych działań rozwijających ich zainteresowania i talenty. Ta akcja od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży i zawsze towarzyszy jej wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.
Uczniowie z Komarowa – Osady kolejny raz pokazali, że można na nich liczyć i że są wrażliwi na krzywdę innych. Poza tym niesienie pomocy daje im poczucie, że jest się komuś potrzebnym.

Czytaj więcej: „Góra Grosza” na „górę potrzeb”

Prezydent docenił czytelniczą inicjatywę uczniów z Komarowa - Osady

To już kolejny raz Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Pan Andrzej Duda – przesłał podziękowanie całej społeczności Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie oraz wszystkim osobom biorącym udział w tegorocznej akcji Narodowego Czytania. Odbyła się ona 8 września 2018 r., a uczestniczyli w niej uczniowie wraz z rodzicami, dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy biblioteki gminnej oraz przedstawiciele władz samorządowych. W dowód podziękowania szkoła otrzymała okolicznościowy egzemplarz „Przedwiośnia” z dedykacją, a także zaproszenie do udziału w przyszłorocznym Narodowym Czytaniu.

Ten miły gest z pewnością zachęci uczniów do podejmowania podobnych działań na rzecz  promowania kultury żywego słowa.

Czytaj więcej: Prezydent docenił czytelniczą inicjatywę uczniów z Komarowa - Osady
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30