Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
odśwież

A+ A A-

Gimnazjalisto! „Zaplanuj swoją przyszłość”.

4 stycznia 2018 r. gimnazjalistom z Komarowa - Osady w wyborze dalszej drogi kształcenia pomagał doradca zawodowy z  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 2 w Zamościu. Klasy III od rana uczestniczyły w zajęciach warsztatowych z zakresu doradztwa zawodowego, które przeprowadziła Pani Joanna Cichecka. Oprócz diagnozy zainteresowań, preferencji i predyspozycji zawodowych, polegały one na zaktywizowaniu i wsparciu gimnazjalistów w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i planowaniu kariery zawodowej. To bardzo odpowiedzialna decyzja, przed którą staną oni już za kilka miesięcy i która przesądzi o ich dalszej przyszłości.

Czytaj więcej: Gimnazjalisto! „Zaplanuj swoją przyszłość”.

Żywa lekcja historii w Szkole Podstawowej w Antoniówce

Dnia 03.01.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Antoniówce mieli okazję uczestniczyć w niezwyklej lekcji historii. Tego dnia do szkoły przyjechała grupa artystyczna "Rekonstrukto" ze swoim pokazem historycznym pt. "Staropolski Sarmatyzm i epoka szlachecka".

Prowadzący ubrani w tradycyjne szlacheckie stroje przybliżyli dzieciom czasy rycerskie i pokazali obyczaje szlacheckie.

Uczniowie mogli osobiście zmierzyć się w pojedynku ze szlachcicem Sarmatą, wcześniej uczestnicząc w krótkim przeszkoleniu. Zaprezentowano również krzesło służące do torturowania ludzi. Miało ono wystające kołki, lecz pomimo to nie brakowało chętnych, by na nim usiąść.

Na zakończenie wszyscy mogli z bliska zobaczyć dużą kolekcję broni i rekwizytów.

Dla każdego ucznia była to prawdziwa lekcja historii.

Czytaj więcej: Żywa lekcja historii w Szkole Podstawowej w Antoniówce

Żywa lekcja historii w Szkole Podstawowej w Śniatyczach

3 stycznia 2018 r. Grupa Artystyczna Rekonstrukto w Szkole Podstawowej w Śniatyczach przeprowadziła żywą lekcję historii. Podczas spotkania zapoznano uczniów z genezą
i ideologią sarmatyzmu, zaprezentowano obyczaje, tradycyjne stroje szlacheckie oraz uzbrojenie i metody walki. Dodatkowym atutem rekonstrukcji była możliwość zapoznania się ze zgromadzonymi rekwizytami. Chłopcom przypadły do gustu szable, rapiery, hakownice czy pistole, natomiast dziewczynki z wielkim zainteresowaniem oglądały i testowały krzesło inkwizycyjne. Nie zabrakło również zabaw angażujących uczestników spotkania, za sprawą których ukazano szerokie spektrum staropolskiej kultury.

Czytaj więcej: Żywa lekcja historii w Szkole Podstawowej w Śniatyczach

Międzyszkolny konkurs "Świąteczna Bombka"

W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce brali udział w konkursie "Świąteczna bombka".

Dzieci wykonały własnoręcznie, według własnych pomysłów prace, które oceniało jury składające się z nauczycieli z panią dyrektor na czele. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza kategoria - kl. 0-III, druga kategoria - kl. IV-VI.

Nagrodzeni uczniowie z kl. 0-III:

 1. Michał Herbin (kl. 0)
 2. Weronika Schab (kl. III)
 3. Natalia Sołoducha (kl. 0)

Nagrodzeni uczniowie z kl. IV-VI:

 1. Wiktoria Flak (kl. VI)
 2. Justyna Albingier (kl. IV)
 3. Krzysztof Schab (kl. V)

Wszystkie prace wzbudziły ogromny podziw, a zaangażowanie uczniów zostało docenione.

Czytaj więcej: Międzyszkolny konkurs "Świąteczna Bombka"

„Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas”

Życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i klasowe spotkania  przy wigilijnym stole – właśnie tak uczniom w Komarowie – Osadzie upłynął przedświąteczny tydzień. Do zbliżających się świąt uczniowie przygotowywali się razem ze swoimi wychowawcami oraz rodzicami, a 22 grudnia 2017 r. cała społeczność szkolna uczestniczyła w wydarzeniu, które jest już tradycją szkoły – we wspólnym świątecznym kolędowaniu. Tego dnia uczniowie obejrzeli również montaż słowno – muzyczny, nawiązujący do motywu narodzenia Jezusa. Oprócz tego w bożonarodzeniowy, świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich pięknie przybrane choinki, udekorowane świątecznie wigilijne stoły, przygotowywane w ciągu ostatnich dni kolorowe dekoracje klas oraz gazetki tematyczne, konkurs na oryginalną kartkę, a także rozbrzmiewające podczas zajęć muzyki melodie znanych polskich kolęd.

W ostatnim tygodniu gimnazjaliści obdarowali świąteczną choinką pensjonariuszy gminnego domu pomocy funkcjonującego w CIS w Janówce Zachodniej – była to inicjatywa Pani Tamary Bur oraz jej klasy IIa, a 21 grudnia wraz z opiekunami: Panią dyrektor Anną Maryńczak oraz Panem Markiem Biszczanem uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wolicy Brzozowej. Tu również były życzenia, łamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie.

Ten przedświąteczny czas spędzony przy stołach zastawionych tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami oraz na wspólnym kolędowaniu to doskonały sposób na wzmocnienie więzi uczuciowo - emocjonalnych między uczniami, rodzicami oraz nauczycielami, a także na kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych.

Czytaj więcej: „Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas”
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30