Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dubie wzięli udział w "Narodowym Czytaniu"

2 września 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Dubie wzięła udział w ogólnopolskim Narodowym Czytaniu.  W tym roku czytano wybrane fragmenty dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Do akcji przyłączyli się nie tylko uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ale również rodzice.

Czytaj więcej: Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dubie wzięli udział w "Narodowym Czytaniu"

Narodowe Czytanie w Komarowie-Osadzie

2 września 2017 r. uczniowie klas VII oraz klas II i III gimnazjum, które od 1 września zostały włączone do Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie, uczestniczyli w  ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, mającej na celu popularyzację fundamentalnych w polskiej kulturze dzieł, wzmacnianie poczucia wspólnej tożsamości, a także promowanie kultury żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.

Uczestnicy akcji: uczniowie wraz z rodzicami, dyrektorzy szkoły, nauczyciele, pracownicy biblioteki gminnej oraz władze samorządowe reprezentowane przez radnych czytali wybrany przez Polaków w drodze internetowego głosowania dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Uczniowie poza tym przygotowali i przedstawili biografię autora działa, a w trakcie czytania utworu wykonali projekty okładki nowego wydania dramatu (konkurs plastyczny). Zaplanowana została również prezentacja wybranych fragmentów ekranizacji "Wesela" w reżyserii Andrzeja Wajdy, będącej pretekstem do podjęcia dyskusji na temat podobieństw i różnic pomiędzy obyczajami i obrzędami weselnymi dawniej i dziś. Poza tym uczniowie wcielili się w role wybranych bohaterów dramatu, których identyfikację przeprowadzała zebrana publiczność. Na zakończenie wszyscy, którzy tego dnia przynieśli ze sobą egzemplarz „Wesela”, mieli możliwość opieczętowania go pamiątkową pieczęcią, którą obdarował szkołę prezydent – pan Andrzej Duda.

Obecność uczniów podczas sobotniego Narodowego Czytania – zwłaszcza, że był to dla nich dzień wolny od zajęć lekcyjnych - dowodzi ich dojrzałości i wrażliwości na piękno literatury.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dubie na wycieczce w Sandomierzu

W dniu 07.06.2017 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dubie wybrali się wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami na wycieczkę do Sandomierza. Podroż do „Królewskiego Miasta” upływała szybko. Humor dopisywał, pogoda też. W trakcie jazdy, pilot wycieczki opowiadał  ciekawostki o Sandomierzu i okolicach. Na Rynku sandomierskim spotkaliśmy się z miejscowym przewodnikiem, który opowiedział historię i pokazał Zamek Królewski wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego, Wąwóz Królowej Jadwigi, Bazylikę Katedralną i Bramę Opatowską, która po pokonaniu wielu schodków jest wspaniałym punktem widokowym. Po sporej porcji wiadomości historyczno-geograficznych czekała współczesna atrakcja-wystawa „Świat Ojca Mateusza”. Każdy mógł zobaczyć wnętrza z filmu „Ojciec Mateusz”. Po obiedzie czekała kolejna atrakcja- zbrojownia rycerska, w której można zobaczyć, a co ciekawsze przymierzyć zbroje rycerskie, szaty, wziąć do ręki miecz, kuszę czy halabardę. Na zakończenie dnia był rejs statkiem po Wiśle. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni, bezpiecznie wszyscy wrócili do Duba.

Czytaj więcej: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dubie na wycieczce w Sandomierzu

Święto Rodziny w Szkole Podstawowej w Dubie

Od kilku lat 1 czerwca w Szkole Podstawowej w Dubie obchodzone jest Święto Rodziny. W tym roku także świętowały mamy, tatusiowie i dzieci. Były wiersze, piosenki, życzenia, prezenty i wspólne przyjęcie, ale najbardziej wszyscy czekali na wspólną zabawę, która daje wiele radości i dzieciom i dorosłym. Tatusiowie mogli wykazać się w zadaniach kulinarnych, z którymi bardzo dobrze sobie poradzili. Mamusie były bardzo sprytne w wyścigach na wesoło. Wszyscy bawili się doskonale, tańcząc w wylosowanych "śmiesznych rzeczach". Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej mamy kontra dzieci, który zakończył się zwycięstwem dzieci 3:1.

Czytaj więcej: Święto Rodziny w Szkole Podstawowej w Dubie

Odbyło się uroczyste podsumowanie „Czwartków Lekkoatletycznych” gimnazjów powiatu zamojskiego

21 czerwca 2017 r. w Klubie Sportowym „Agros” w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie „Czwartków Lekkoatletycznych” gimnazjów powiatu zamojskiego. Po 10 edycjach (jesiennej i wiosennej) Publiczne Gimnazjum w Komarowie – Osadzie kolejny raz znalazło się wśród 6 wyróżnionych szkół, zajmując II miejsce zaraz za zamojskim Gimnazjum nr 4. To wielki sukces wiejskiej szkoły, która licząc zaledwie 118 uczniów, nie może równać się z dużymi szkołami miejskimi, a jednak to one pozostały daleko w tyle za komarowskim gimnazjum. Uroczystego podsumowania obu edycji „czwartków” dokonał prezes zamojskiego KS Agros – pan Konrad Firek oraz dyrektor Wydziału Kultury i Sportu w Zamościu – pani Małgorzata Bzówka.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie zapracowali na swój sukces osiągając wysokie noty m.in. w pchnięciu kulą (Jakub Cyc, Karolina Szeremeta) oraz w skoku wzwyż (Natalia Kornas, Wiktoria Ramiączek, Michał Kurzępa). Od początku czuwał nad nimi pan Krzysztof Danilewicz, który  po 10 edycjach w punktacji nauczycieli wych. fiz. zajął 2 miejscu.

Czytaj więcej: Odbyło się uroczyste podsumowanie „Czwartków Lekkoatletycznych” gimnazjów powiatu zamojskiego
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30