Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Wójt Gminy Komarów-Osada, informuje, że do dnia 24.05.2019 r. w Urzędzie Gminy Komarów-Osada pok. 6 (sekretariat) będą przyjmowane wnioski osób fizycznych - właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Komarów-Osada na  nieodpłatne usunięcie wyrobów zawierających azbest w ramach projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru Zgłoszeń oraz realizacji ww. projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy, oraz na stronie www.azbest.lubelskie.pl

W zakładce "Usuń Azbest - PRZEWODNIK KROK PO KROKU" dostępne są aktualne obowiązujące dokumenty, a także wskazówki dotyczące przygotowanie kompletnego Zgłoszenia.

W związku z tym zachęcamy mieszkańców gminy do złożenia stosownych wniosków.

all4web
odśwież

A+ A A-

KGW w Dubie

  • Sekretariat

Koło Gospodyń Wiejskich w Dubie to grupa aktywnych, uśmiechniętych i zadowolonych z życia 14 pań zamieszkałych w Dubie, które chciały robić coś razem dla swojej miejscowości i dla siebie. Tak więc z inicjatywy Pań: Marzeny Wyskiel, Alicji Panas i Doroty Romańczuk powstało Koła Gospodyń Wiejskich w Dubie. Było to 30 lipca 2010 r, przewodniczącą została Pani Marzena Wyskiel.

Koło z Duba specjalizuje się w pieczeniu ciast, gotowaniu regionalnych potraw, różnego rodzaju dekoracjach i ozdobach świątecznych. Panie biorą czynny udział w festynach, konkursach kulinarnych, zdobywając wyróżnienia i nagrody.

Podczas festynu „Komarowski Uśmiech Lata 2011” Panie zdobyły pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym „Smaki Komarowa” za potrawę „Dziczyzna w kurkach”. Członkinie Koła uczestniczą również w kursach i szkoleniach organizowanych przez Urząd Gminy.

Biorą także udział w dożynkach parafialnych i gminnych, kiermaszu wielkanocnym prezentując barwne kwiaty z krepiny, kury z siana, stroiki z trzciny oraz pisanki zdobione wstążkami.

Członkinie spotykają się dwa razy w tygodniu, aby omówić to, co już było i zastanowić się nad tym, co dalej. Jeszcze nie mają stałej bazy lokalowej, ale w niedługim czasie do użytku zostanie oddana nowo wybudowana świetlica w Dubie, gdzie Koło będzie miało swoje miejsce.

Koło aktywnie współpracuje z jednostką OSP i miejscową szkołą oraz innymi Kołami z terenu gminy.

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30