Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
odśwież

A+ A A-

MOJA ULUBIONA TRASA ROWEROWA

Młodzieżowa grupa „Szczęśliwa 13” oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie -  zapraszają do udziału w konkursie chętnych w wieku 13-16 lat oraz w wieku 17 +.

CELEM KONKURSU JEST:

 •  Promowanie piękna regionu oraz zasobów turystycznych gminy,
 • Zainspirowanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych do twórczości literackiej, plastycznej oraz fotograficznej,
 • Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.
 • Nabywania umiejętności dokonywania wyboru i podejmowania decyzji.
 • Uwrażliwienie na piękno krajobrazu naturalnego najbliższej okolicy.
 • Poprzez najciekawsze miejsca, które nam przedstawicie w swoich pracach, poprowadzimy Krajobrazowy Szlak Rowerowy.

Prace należy złożyć  do 14 czerwca 2018 roku. Prace można składać w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie: Bibliotece (ul. Kościuszki 2) lub w Domu Kultury (ul. Rynek 15).

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne w dołączonym regulaminie.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „KRAJOBRAZOWY SZLAK ROWEROWY” realizowanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundacje Dzieci i Młodzieży.

Do pobrania:

Regulamin konkursu

Metryczka pracy

Zapraszamy pasjonatów czynnego wypoczynku do udziału w Gminnym Święcie Sportu

Zapraszamy pasjonatów czynnego wypoczynku do  udziału w Gminnym Święcie  Sportu w dniu 10 czerwca 2018 roku roku na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie

O godz. 900 nastąpi rozpoczęcie meczy w: piłkę ręczną, siatkową i tenis stołowy. Oficjalne  otwarcie zawodów nastąpi o godz. 1100 .

Regulamin i oświadczenia zawodników do pobrania na stronie biblioteki www.sokbib.naszabiblioteka.com

Do pobrania:

Regulamin

Oświadczenie zawodnika

 

Warsztaty plastyczne i konkurs wielkanocny 2018

Święta Wielkanocne wiążą się z bogatymi tradycjami i obrzędami świątecznymi. Jednym z tych zwyczajów jest symbolika dekoratorska, która wyrażana jest w sposób różnorodny, wyróżniająca się bogactwem kolorów i pomysłów. Wśród wielu dekoracji zawsze dominują stroiki i inne ozdoby świąteczne. Z tej okazji w Samorządowym Ośrodku Kultury zorganizowane zostały plastyczne warsztaty wielkanocne dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Komarów-Osada. Na warsztatach prowadzonych przez instruktora SOK Panią Urszulę Pakułę uczestnicy wykonali piękne stroiki świąteczne, które zwiastowały już czas zbliżających się świąt.  Wszyscy uczestnicy z zadowoleniem i dużym zaangażowaniem  zmierzyli się z wykonaniem własnoręcznych prac.

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne i konkurs wielkanocny 2018

Program na ferie zimowe 2018 dla młodzieży - Dom Kultury Komarów-Osada

Podczas ferii zimowych, w dniach od 29 do 9 lutego, zapraszamy młodzież szkolną (od klasy V), gimnazjalistów i uczniów szkół średnich na zajęcia, które organizujemy w komarowskim Domu Kultury.

Z myślą o nastolatkach, na podstawie ankiet przeprowadzonych w 2017 roku, przygotowaliśmy zajęcia oparte o tematykę rozwijającą sprawność manualną, fizyczną, kreatywne myślenie a także możliwość kształtowania i poznania zasad dobrych manier, które wzbudzają coraz szersze zainteresowanie wśród młodzieży.

 

(I tydzień)

Środa godz. 12.00–15.00 - Zajęcia manualne  - „Transfer” – Poznanie ciekawej techniki graficznej i wykonanie własnych prac.

Piątek godz. 12.00–15.00 – Propozycje kulinarne, zdrowe żywienie, nakrywanie stołu oraz poznanie podstaw dobrych manier.

 

(II tydzień)

Wtorek godz. 13.00–15.00 - Szachy - Poznanie zasad gry i ćwiczenia

z profesjonalistą.

Czwartek godz. 11.00-13.00 – gry integracyjne

Piątek godz. 11.00-13.00 – turniej szachowy z nagrodami.

 

 

Święty Mikołaj w Samorządowym Ośrodku Kultury obdarował nasze dzieci

Odgłosy dzwonka dźwięcznie zabrzmiały i oznajmiły przybycie wyjątkowego gościa. Od wielu lat, tradycyjnie w dniu 6 grudnia, Święty Mikołaj odwiedza Samorządowy Ośrodek Kultury i wręcza podarunki grzecznym dzieciom z terenu gminy Komarów-Osada. Wszyscy radośnie powitali długo oczekiwanego Mikołaja. W trakcie spotkania, dzieci śpiewały piosenki  wspólnie bawiły się i odgadywały zagadki związane z osobą świętego, był również kącik słodkości dla wszystkich uczestników.

Uśmiechy maluchów i ich niezwykła radość ze spotkania sprawiły, że wszystkim obecnym na sali zagrzały się serca. Święty Mikołaj, po wspólnej zabawie usiadł na fotelu i przeczytał listy, a w nich dziecięce prośby i marzenia, które obiecał pomóc spełnić, rozdał upragnione prezenty i zapowiedział swoją wizytę ponownie za rok. Spotkanie zorganizowane zostało przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie. Upragniona wizyta Mikołaja została uwieńczona pamiątkowymi zdjęciami.

Czytaj więcej: Święty Mikołaj w Samorządowym Ośrodku Kultury obdarował nasze dzieci
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30