Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
odśwież

A+ A A-

Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie z radością zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 6 grudnia 2016 roku (wtorek) o godz. 16.00 w sali Samorządowego Ośrodka Kultury.

Odbył się Gminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie - Biblioteka odbył się 25 listopada 2016 r. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: Pani Lidia Winniczuk, Pani Beata Łój i Pani Magdalena Bąk. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności i kunszt recytatorski, nad którymi pilnie pracowali wspólnie z nauczycielami ze swoich szkół. Wybór najlepszej trójki w każdej z kategorii był niełatwy, ponieważ wszyscy pokazali wysoki poziom recytacji.

Do konkursu przystąpiło 19 uczestników z: Szkół Podstawowych z Duba, Komarowa-Osada i Śniatycz oraz z Publicznego Gimnazjum z Komarowa-Osady. Recytatorzy startowali w czterech kategoriach: kategoria I – przedszkola, kategoria II – klasy I-III, kategoria III – klasy IV-VI i kategoria IV- gimnazja. Uczestnicy prezentowali utwory J. Brzechwy, J. Tuwima, E. Stachury, Z. Herberta  i innych znanych polskich poetów. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy za udział a laureaci konkursu nagrody książkowe.

Czytaj więcej: Odbył się Gminny Konkurs Recytatorski

Zespół „Śniatyczanie” doceniony

Zespół śpiewaczy „Śniatyczanie” podczas XVII Jesiennego Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów w Dęblinie otrzymał wyróżnienie, prezentując polską kulturę ludową. Zespół do finału zakwalifikował się podczas powiatowej edycji przeglądu, która miała miejsce w Zamojskim Domu Kultury. W Dęblinie „Śniatyczanie” reprezentowali Gminę Komarów-Osada i powiat Zamojski.

Zespół został założony w 1976 roku przez Panią Kazimierę Dworniczak.  Tworzą go ludzie, którzy przed laty z młodzieńczą energią, pasją i ogromnym zaangażowaniem zapoczątkowali kultywowanie pieśni ludowej, tradycji, obrzędów i obyczajów, chroniąc je od zapomnienia. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni ludowe i obrzędowe związane z życiem rodzinnej miejscowości, a także pieśni kościelne, którymi zespół uświetnia uroczystości gminne i parafialne.

To także doskonała forma promocji naszej gminy i mieszkańców. Dziękujemy im za to.

Czytaj więcej: Zespół „Śniatyczanie” doceniony

Zapraszamy na koncert "Malowane muzyką"

Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze zaprasza Mieszkańców Gminy Komarów-Osada na koncert „Malowane muzyką”w wykonaniu chóru Pasjonata i Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej, Koncert odbędzie się 11 listopada o godz. 15.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury.

Samorządowy Ośrodek Kultury po raz osiemnasty gościł kolędników z Gminy Komarów-Osada

29 stycznia 2016 roku Samorządowy Ośrodek Kultury po raz osiemnasty gościł kolędników z Gminy Komarów-Osada. Młodzi aktorzy przybliżyli nam nie tylko tradycje ludowe wsi polskiej, ale również umiejętnie wpletli w nie postacie z bajek. Przegląd stał się widowiskiem barwnym i bardzo inspirującym.

W konkursie wzięły udział  4 zespoły:

 • "Bajka" ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie
 • "Ziarenko" ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce
 • Zespół Kolędniczy ze Szkoły Podstawowej w Śniatyczach
 • "Ego" z Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie

Uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim aktorom małym i dużym biorącym udział w przeglądzie serdecznie dziękujemy za kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

Czytaj więcej: Samorządowy Ośrodek Kultury po raz osiemnasty gościł kolędników z Gminy Komarów-Osada
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30