Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Warsztaty plastyczne i konkurs wielkanocny 2017

W Samorządowym Ośrodku Kultury odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. W spotkaniu uczestniczyły Panie z Zubowic, Wolicy Śniatyckiej, Śniatycz, Janówki, Komarow-Wsi, Antoniówki, Krzywegostoku, były również przedstawicielki Legendy i Pasjonaty.
Na warsztatach prowadzonych przez instruktora SOK Urszulę Pakułę uczestnicy poznali technikę decoupage i wykonali przepiękne pisanki. Wszyscy z zadowoleniem i dużym zaangażowaniem  zmierzyli się z trudnością wykonania własnoręcznych prac.
W tym dniu oceniono prace nadesłane na konkurs wielkanocny „Stroik świąteczny 2017”. Konkurs adresowany był do twórców i artystów a także Kół Gospodyń z terenu Gminy Komarów-Osada.
Wpłynęło 16 własnoręcznie wykonanych pięknych stroików, które zachwycały swoją różnorodnością, oryginalnością i niepowtarzalnym sposobem wykonania.

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne i konkurs wielkanocny 2017

Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie z radością zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 6 grudnia 2016 roku (wtorek) o godz. 16.00 w sali Samorządowego Ośrodka Kultury.

Odbył się Gminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie - Biblioteka odbył się 25 listopada 2016 r. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: Pani Lidia Winniczuk, Pani Beata Łój i Pani Magdalena Bąk. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności i kunszt recytatorski, nad którymi pilnie pracowali wspólnie z nauczycielami ze swoich szkół. Wybór najlepszej trójki w każdej z kategorii był niełatwy, ponieważ wszyscy pokazali wysoki poziom recytacji.

Do konkursu przystąpiło 19 uczestników z: Szkół Podstawowych z Duba, Komarowa-Osada i Śniatycz oraz z Publicznego Gimnazjum z Komarowa-Osady. Recytatorzy startowali w czterech kategoriach: kategoria I – przedszkola, kategoria II – klasy I-III, kategoria III – klasy IV-VI i kategoria IV- gimnazja. Uczestnicy prezentowali utwory J. Brzechwy, J. Tuwima, E. Stachury, Z. Herberta  i innych znanych polskich poetów. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy za udział a laureaci konkursu nagrody książkowe.

Czytaj więcej: Odbył się Gminny Konkurs Recytatorski

Zespół „Śniatyczanie” doceniony

Zespół śpiewaczy „Śniatyczanie” podczas XVII Jesiennego Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów w Dęblinie otrzymał wyróżnienie, prezentując polską kulturę ludową. Zespół do finału zakwalifikował się podczas powiatowej edycji przeglądu, która miała miejsce w Zamojskim Domu Kultury. W Dęblinie „Śniatyczanie” reprezentowali Gminę Komarów-Osada i powiat Zamojski.

Zespół został założony w 1976 roku przez Panią Kazimierę Dworniczak.  Tworzą go ludzie, którzy przed laty z młodzieńczą energią, pasją i ogromnym zaangażowaniem zapoczątkowali kultywowanie pieśni ludowej, tradycji, obrzędów i obyczajów, chroniąc je od zapomnienia. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni ludowe i obrzędowe związane z życiem rodzinnej miejscowości, a także pieśni kościelne, którymi zespół uświetnia uroczystości gminne i parafialne.

To także doskonała forma promocji naszej gminy i mieszkańców. Dziękujemy im za to.

Czytaj więcej: Zespół „Śniatyczanie” doceniony

Zapraszamy na koncert "Malowane muzyką"

Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze zaprasza Mieszkańców Gminy Komarów-Osada na koncert „Malowane muzyką”w wykonaniu chóru Pasjonata i Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej, Koncert odbędzie się 11 listopada o godz. 15.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury.

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30