Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
odśwież

A+ A A-

Konsumencie znaj swoje prawa

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 6

W dniu 25 kwietnia 2019 roku (czwartek) o godz. 11.00 w Sali Konferencyjnej Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu, ul. Partyzantów 3 odbędzie się spotkanie dotyczące praw konsumentów. Uczestnikom przekazane zostaną informacje o działalności i zadaniach Inspekcji Handlowej, ochronie praw Konsumentów (m.in. prawo do reklamacji, wymogi oraz najczęściej stwierdzane nieprawidłowości związane z umowami zawieranymi na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa), nieodpłatnej pomocy prawnej, metodach działania oszustów oraz sposobach obrony przed nimi.

Spotkanie poprowadzą: przedstawiciel Inspekcji Handlowej, rzecznik praw konsumentów oraz przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Organizatorem spotkania jest Lubelski Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej Delegatura w Zamościu i Powiatowy i Miejski Rzecznik Konsumentów w Zamościu.

Czytaj więcej: Konsumencie znaj swoje prawa

Zarządzenie Nr 22/2019 Wójta Gminy Komarów-Osada z dnia 15 kwietnia 2019 roku w sprawie wyborów Sołtysów i Rad Sołeckich na terenie gminy Komarów-Osada

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 26

W załączeniu Zarządzenie Nr 22/2019 Wójta Gminy Komarów-Osada z dnia 15 kwietnia 2019 roku w sprawie wyborów Sołtysów i Rad Sołeckich na terenie gminy Komarów-Osada wraz z wykazem miejsc i godzin zebrań w sołectwach Gminy Komarów-Osada oraz porządkiem zebrania wiejskiego dotyczacego wyborów Sołtysów i Rad Sołeckich na terenie gminy Komarów-Osada

Ogłoszenie o ustnym przetargu ograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 125
OGŁOSZENIE

Na podstawie art. 38 ust. 1, 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (j. t. Dz. U. z 2018 r., poz. 2204) w związku z § 15 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (j. t. Dz.U.2014 r. 1490) Wójt Gminy Komarów-Osada ogłasza przetarg ustny ograniczony dla mieszkańców Gminy Komarów-Osada na dzierżawę działki stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada, oznaczonej w ewidencji gruntów obrębu Śniatycze numerem 190 o powierzchni 0,39 ha.

Przedmiotowa działka stanowi własność Gminy Komarów-Osada na podstawie księgi wieczystej ZA1T/00044335/9 .

Czytaj więcej: Ogłoszenie o ustnym przetargu ograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiących własność Gminy...

Kiermasz Wielkanocny

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 285

Ręcznie wykonane pisanki, palmy wielkanocne, różnobarwne stroiki świąteczne, a także całą masę przysmaków, m.in. regionalne baby wielkanocne, serniki, słodkie mazurki można było podziwiać i popróbować podczas Kiermaszu Wielkanocnego zorganizowanego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie. Tutaj tradycja łączyła się z nowoczesnością, ale podstawą nadal pozostawało rękodzieło. Była to  dobra okazja, aby poczuć przedświąteczną atmosferę, zobaczyć oryginalne rękodzieło, spotkać twórców prezentowanych prac i poznać techniki ich wykonywania.

Czytaj więcej: Kiermasz Wielkanocny

Wizyta Bus-a „Nowej Piątki” w gminie

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 211

Informujemy, że 11 kwietnia 2019 roku (czwartek) od godziny 8.00 przy budynku Urzędu Gminy Komarów-Odsada zaplanowana jest wizyta Bus-a „Nowa Piątka”.  Wizyta ma na celu konsultacje z mieszkańcami nowych propozycji działań rządu. Będzie również okazją do spotkania z przedstawicielami Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka.

Czwartkowe spotkania z książką i plastyką

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 212

W Bibliotece Publicznej w Komarowie-Osadzie w  każdy czwartek w godzinach 1500-1700 odbywają się zajęcia literacko-plastyczne. Uczestnicy biorący udział w spotkaniach, poprzez zabawy z książką i plastyką, mogą  rozwijać swoje umiejętności artystyczne, kreatywność i wyobraźnię,  kształtować twórczą osobowość, a przede wszystkim czerpać radość z tworzenia. Czwartkowe spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem, na każdym kolejnym przybywa nam chętnych. Uczestnicy zajęć, dotychczas wykonywali  lalki-pacynki, pocztówki okazjonalne ze swoim zdjęciem „w roli głównej”, kolorowali „kamyki szczęścia”. Wzięli również udział w zajęciach poświęconych tradycjom i zwyczajom Świąt Wielkanocnych. W trakcie spotkań, wykonując pisanki ciekawą metodą qullingu oraz wyklejając sznureczkami wykonanymi z bibuły,  rozmawiali o tradycjach tego święta w swoich domach. Zajęcia odbywają się w  radosnej, przyjaznej i twórczej atmosferze.

Oto foto relacja z naszych spotkań.

Czytaj więcej: Czwartkowe spotkania z książką i plastyką

Wielkanocne warsztaty dla seniorów

 • Sekretariat
 • Kategoria: Aktualności
 • Odsłony: 249

W miniony poniedziałek w sali Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie odbyły się warsztaty dla seniorów, które prowadziła pani Justyna Kwika. Seniorzy samodzielnie i z pasją wykonywali wielkanocne ozdoby według pomysłów pani Justyny. Na stołach pojawiły się niezwykle dekoracyjne baranki, koguciki i kurczaczki, które z pewnością przystroją wielkanocne stoły w domach naszych Seniorów. Aura spotkania była jak zawsze radosna i wyjątkowa.

Czytaj więcej: Wielkanocne warsztaty dla seniorów

Więcej artykułów…

 1. Zapraszamy na kiermasz świąteczny
 2. Dodatkowe pieniądze dla naszej gminy!!!
 3. Będzie wydawana żywność unijna
 4. Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie
 5. GMINNY DZIEŃ SOŁTYSA
 6. Wybory ponowne do Rady Powiatu w Zamościu rozstrzygnięte!
 7. Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Zamościu I z dnia 18 marca 2019 r. o wynikach wyborów ponownych do Rady Powiatu w Zamościu przeprowadzonych w dniu 17 marca 2019 r.
 8. INKUBATOR WYOBRAŹNI
 9. Ogłoszenie o pisemnym przetargu ograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada
 10. Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczonych do zbycia
 11. Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Komarów-Osada przeznaczanych do dzierżawy
 12. Dodatkowe pieniądze na drogi
 13. Kobiety Lubelszczyzny
 14. Życzenia dla sołtysów
 15. Informacja o bezpłatnym szkoleniu "OZA - Szansa na innowacyjne rolnictwo"
 16. "Oddając krew ratujesz czyjeś życie…”
 17. Dbajmy o nasze zdrowie!
 18. Przeciwdziałajmy nieuczciwym praktykom
 19. Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 27 lutego 2019 roku o postanowieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie zarządzenia wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego oraz o okręgach wyborczych i siedzibach okręgowych komisji wyborczy
 20. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia
 21. Postanowienie Nr 62/2019 Komisarza Wyborczego w Zamościu I z dnia 25 lutego 2019 roku w sprawie powołania obwodowej komisji wyborczej Nr 3 ds. Przeprowadzenia Glosowania w obwodzie w gminie Komarów-Osada
 22. Informacja o wyznaczeniu dodatkowego terminu na dokonanie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowej komisji wyborczej ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie nr 3 w Komarowie-Osadzie, w wyborach ponownych do Rady Powiatu w Zamościu zarządzonych na dzień
 23. Ostrzeżenie meteorologiczne
 24. Informacja Komisarza Wyborczego w Zamościu I z dnia 20 lutego 2019 roku w sprawie terminu losowania do składu obwodowej komisji wyborczej ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie nr 3 w Komarowie-Osadzie.
 25. „ŚWIADKOWIE CZASU”- DZIAŁAŃ CIĄG DALSZY
 26. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁTWORZENIA PROJEKTU „INKUBATOR WYOBRAŹNI”
 27. Informacja Komisarza Wyborczego w Zamościu I dotycząca wyborów ponownych do Rady Powiatu w Zamościu zarządzonych na dzień 17 marca 2019 r.
 28. Informacja o jakości wody z wodociągów zbiorowego zaopatrzenia w wodę zlokalizowanych na terenie gminy Komarów-Osada – wodociąg Komarów-Osada i Janówka
 29. Obwieszczenie Starosty Zamojskiego z dnia 14 lutego 2019 roku o okręgu,wyborczym, jego granicach i numerze, liczbie radnych wybieranych w okręgu wyborczym oraz siedzibie Powiatowej Komisji Wyborczej w Zamościu w wyborach ponownych do Rady Powiatu w Zamośc
 30. Zarządzenie Nr 30 Wojewody Lubelskiego z dnia 13 lutego 2019 roku w sprawie wyborów ponownych do Rady Powiatu w Zamościu
 31. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy
 32. Ostrzeżenie meteorologiczne
 33. Wybory uzupełniające do Rady Gminy Komarów-Osada rozstrzygnięte!
 34. Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Zamościu I z dnia 10 lutego 2019 r. o wynikach wyborów uzupełniających do Rady Gminy Komarów-Osada przeprowadzonych w dniu 10 lutego 2019 r.
 35. Konkurs historyczny na prezentację multimedialną „Świadkowie czasu”
 36. Harmonogram dyżurów członków Gminnej Komisji Wyborczej w Komarowie-Osadzie
 37. Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację w 2019 roku zadań
 38. Praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią
 39. Fundusze na rozwój działalności gospodarczej dla MŚP
 40. Fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej
 41. 77 rocznica wysiedleń mieszkańców Gminy Komarów-Osada
 42. Propozycje na ferie zimowe w Gminie Komarów-Osada
 43. Ostrzeżenie materorologiczne
 44. Zawiadomienie o konsultacjach projektu „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Komarów-Osada na 2019 rok”
 45. Fundusze na rozwój działalności gospodarczej dla MŚP
 46. Fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej
 47. Nie narażaj życia - Nie pal śmieci
 48. Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej w Komarowie-Osadzie z dnia 22 stycznia 2019 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych w wyborach do Rady Gminy Komarów-Osada zarządzonych na dzień 10 lutego 2019 r. (2)
 49. Podziękowanie za długoletnią pracę Pani Alicji Wysłockiej
 50. Sto lat niech żyją nam Babcie i Dziadkowie!
 51. Postanowienie Nr 5/2019 Komisarza Wyborczego w Zamościu I z dnia 17 stycznia 2019 roku w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w gminie Komarów-Osada (2)
 52. Ostrzeżenie meteorologiczne
 53. 77 Rocznica Wysiedleń Gminy Komarów-Osada
 54. Będzie wydawana żywność unijna
 55. Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych
 56. Wyrazy głębokiego współczucia
 57. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Komarów-Osada
 58. Rozmawiamy o bezpieczeństwie - Debata społeczna – porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ
 59. Komunikat dla rolników
 60. Ostrzeżenia meteorologiczne
 61. Zmiany w 2019 r. Karta Dużej Rodziny dla rodziców dzieci dorosłych!
 62. Informacja Komisarza Wyborczego w Zamościu I z dnia 14 stycznia 2019 roku w sprawie terminu losowania kandydatów do składu komisji obwodowej Nr 8 z siedzibą w Świetlicy wiejskiej w Śniatyczach w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Komarów-Osada zarządz
 63. Nieodpłatna pomoc prawna
 64. Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert dla jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych na realizację zadań publicznych
 65. Informacja o naborze członków do komisji konkursowej w otwartym konkursie ofert
 66. 27 Finał WOŚP w Gminie Komarów-Osada
 67. Informacja o terminie losowania numeracji list kandydatów na radnego w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Komarów-Osada
 68. Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych
 69. 100 Urodziny Pana Bronisława Michaliny
 70. Wspólne kolędowanie
 71. Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych
 72. Ostrzeżenie meteorologiczne
 73. Informacja o wyniku przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada
 74. Informacja o wyniku przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Komarów-Osada
 75. Ostrzeżenie meteorologiczne
 76. Pasja twórcza Seniorów
 77. Ostrzeżenie meteorologiczne
 78. Spotkanie opłatkowe w przedszkolu w Zubowicach
 79. Serdeczne życzenia dla Mieszkańców Gminy Komarów-Osada
 80. Barwny kiermasz Bożonarodzeniowy 2018
 81. Ostrzeżenie meteorologiczne
 82. Obwieszczenie Wójta Gminy Komarów-Osada z dnia 12 grudnia 2018 r. dotyczące wyborów uzupełniających do Rady Gminy Komarów-Osada
 83. Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Przedszkolu
 84. Świąteczna paczka
 85. Świąteczne warsztaty dla Seniorów
 86. Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na terenie gminy Komarów-Osada w 2019 roku
 87. „Śpiew prosto z serca”
 88. Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny
 89. Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych
 90. Informacje dla rolników utrzymujących świnie
 91. Obelisk z Kraczewa odnowiony
 92. Pierwsza sesja nowej VIII kadencji Rady Gminy Komarów-Osada
 93. Obwieszczenie Wojewody Lubelskiego z dnia 22 listopada 2018 r. w sprawie podania do publicznej wiadomości Zarządzenie Nr 272 Wojewody Lubelskiego z dnia 22 listopada 2018 r. w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Gminy Komarów-Osada
 94. Dzień pracownika socjalnego
 95. Chwyć czerwoną nitkę, żeby nigdy nie zabrakło krwi!
 96. Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych
 97. Ostrzeżenie meteorologiczne
 98. Transmisja obrad Rady Gminy Komarów-Osada
 99. „ŚWIADKOWIE CZASU” EDUKACJA HISTORYCZNA DZIECI I MŁODZIEŻY
 100. Dzień Seniora 2018
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30