Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Gminny Festiwal Baśni

20 maja 2011 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbył się Gminny Festiwal Baśni.

W organizowanej już po raz siódmy imprezie, wystąpiło około 50 zdolnych aktorów w wieku od 3 do 5 lat. To dzieci z Punktów Przedszkolnych, funkcjonujących w gminie od dwóch lat w ramach projektu pod nazwą „Maluchy górą”. Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego dzieci mają w nich zapewnione nie tylko zajęcia zawarte w podstawie nauczania, ale również lekcje z języka angielskiego i porady logopedy.

Na festiwalu swoje umiejętności aktorskie prezentowały przedszkolaki z punktów, działających przy szkołach podstawowych w: Antoniówce, Komarowie, Śniatyczach, Zubowicach i Dubie.

Grupa „Słoneczka” z Antoniówki, którą opiekuje się Grażyna Niezgoda, przedstawiła widowisko, zatytułowane „Zajączki Samochwały ”.

„Leśne Skrzaty” z Komarowa-Osady przygotowały z opiekunką Anną Podgórską, spektakl „O kotku mądralku o kogutku złotobutku”.

W wykonaniu zespołu „Biedronki” z punktu, działającego pod kierunkiem Alicji Dworniczak przy SP w Śniatyczach, publiczność obejrzała widowisko pod tytułem „Zgubione korale”.

„Witaminki” z Zubowic, którą opiekuje się Anna Misztal, pokazały „Jasia, Małgosię i witaminki”. Natomiast „Stokrotki” z punktu, działającego przy SP w Dubie zaprezentowały przedstawienie, zatytułowane „Królewna Gburka”. Opiekun grupy jest Lucyna Basaj.

Festiwal nie miał formy konkursu lecz przeglądu. Organizatorom zależało na dobrej zabawie i możliwości zaprezentowania zdolności aktorskich maluchów, dlatego wszystkie grupy otrzymały jednakowe dyplomy i upominki.

Wręczały je: wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska oraz komisja, w której składzie były: Jolanta Danilewicz, koordynator projektu „Maluchy górą”, Anna Kupiec-Niedźwiedź dyrektor Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie oraz Beata Urban z filii Gminnej Biblioteki w Zubowicach.


(fot.SOK Komarów-Osada) Więcej na www.ias24.eu

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30