Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Rolniku!  Zmiana przepisów prawa

Rozpoczął się powszechny spis rolny.

Zgodnie z nowymi przepisami każdy rolnik ma obowiązek samodzielnie spisać swoje gospodarstwo w formularzu na stronie spisrolny.gov.pl

W siedzibie Urzędu Gminy Komarów-Osada, ul. Rynek 15, 22-435 Komarów-Osada zapewniamy bezpłatny dostęp do sprzętu komputerowego przy którym można spełnić swój obowiązek spisowy.

Pod numerem tel. 22 279 99 99 można zgłosić brak możliwości samodzielnego spisania własnego gospodarstwa. W takim przypadku  skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy który pomoże telefonicznie wypełnić formularz spisowy.

 

Spiszmy się jak na rolników przystało!

 

all4web
odśwież

A+ A A-

WYSTAWA PLENEROWA BITWA POD KOMAROWEM STULECIE ZWYCIĘSTWA

  • Sekretariat

W słoneczny, poniedziałkowy ranek na komarowskim Rynku Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Pałczyński otworzył wystawę plenerową poświęconą Bitwie pod Komarowem w Stulecie Zwycięstwa.

Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska powitała i wprowadziła zebranych mieszkańców w tematykę wystawy.

Następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie Anna Kupiec-Niedźwiedź przedstawiła historię bitwy i formy jej upamiętniania na przestrzeni 100 lat. Młodzież uczestnicząca w otwarciu z ogromnym zainteresowaniem słuchała ciekawej prelekcji.

Po otwarciu wystawy delegacja młodzieży i władz  samorządowych złożyła kwiaty i zapaliła znicze na cmentarzu parafialnym, na mogile poległych w bitwie.

Licznie odwiedzana przez mieszkańców wystawa wzbudza  ogromne emocje i zainteresowanie. Jest dla nas ważną lekcją historii, przypominającą o doniosłym znaczeniu Bitwy pod Komarowem dla losów Polski i Europy, zachęca do pielęgnowania pamięci o bohaterskiej Wiktorii z 31 sierpnia 1920 roku.

Na wystawie można obejrzeć mapy sytuacyjne bitwy, archiwalne zdjęcia z okresu wojny polsko-bolszewickiej, fotografie pokazujące oficjalne obchody organizowane od 1990 roku przez Gminę Komarów-Osada, jak również z lat wcześniejszych.

 

Wystawa  zorganizowana została przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie.

 

Ekspozycja jest dostępna w dniach 24-28 sierpnia 2020 roku w godz. 900-1600, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30