Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Wójt Gminy Komarów-Osada, informuje, że do dnia 24.05.2019 r. w Urzędzie Gminy Komarów-Osada pok. 6 (sekretariat) będą przyjmowane wnioski osób fizycznych - właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Komarów-Osada na  nieodpłatne usunięcie wyrobów zawierających azbest w ramach projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru Zgłoszeń oraz realizacji ww. projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy, oraz na stronie www.azbest.lubelskie.pl

W zakładce "Usuń Azbest - PRZEWODNIK KROK PO KROKU" dostępne są aktualne obowiązujące dokumenty, a także wskazówki dotyczące przygotowanie kompletnego Zgłoszenia.

W związku z tym zachęcamy mieszkańców gminy do złożenia stosownych wniosków.

all4web
odśwież

A+ A A-

Radosne święto 3 Maja

  • Sekretariat

W polskiej tradycji 3 maja jest jednym z najważniejszych świąt narodowych, dniem radosnego świętowania miłości do ojczyzny. W tym dniu przed Urzędem Gminy w Komarowie-Osadzie zebrały się  poczty sztandarowe, delegacje władz gminy i powiatu oraz mieszkańcy, skąd w asyście Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej przeszły do kościoła parafialnego na uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny. Po mszy uczestnicy obchodów złożyli kwiaty i zapalili znicze w miejscach upamiętniających poległych za ojczyznę. Dalsza część uroczystości, odbyła się w sali Samorządowego Ośrodka Kultury, gdzie wysłuchaliśmy przemówienia Wójta Gminy Pani Wiesławy Sieńkowskiej.

W radosny, majowy nastrój wszystkich przybyłych na uroczystości wprowadziły wspaniałe występy artystyczne. Wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej działającej przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie. Piękne tańce narodowe, wiersze i piosenki zaprezentowały  dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie. Całą część artystyczną  zakończył  taniec z flagami,  który szczególnie ciepło został przyjęty przez uczestników uroczystości. W przerwie występów artystycznych został przeprowadzony quiz wiedzy o Gminie Komarów.  Wszyscy artyści oraz biorący udział w quizie otrzymali wiosenne bratki.

W uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe ze szkół:  z Antoniówki, Komarowa-Osady i ze Śniatycz, Jednostek  Ochotniczych Straży Pożarnych: z Antoniówki, Janówki, Śniatycz, Komarowa-Osady, Ruszczyzny, Zubowic i Duba oraz partii politycznej PSL koło gminne w Komarowie-Osadzie.

Organizatorzy: Rada Gminy, Wójt Gminy, Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30