Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Wójt Gminy Komarów-Osada, informuje, że do dnia 24.05.2019 r. w Urzędzie Gminy Komarów-Osada pok. 6 (sekretariat) będą przyjmowane wnioski osób fizycznych - właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Komarów-Osada na  nieodpłatne usunięcie wyrobów zawierających azbest w ramach projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru Zgłoszeń oraz realizacji ww. projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy, oraz na stronie www.azbest.lubelskie.pl

W zakładce "Usuń Azbest - PRZEWODNIK KROK PO KROKU" dostępne są aktualne obowiązujące dokumenty, a także wskazówki dotyczące przygotowanie kompletnego Zgłoszenia.

W związku z tym zachęcamy mieszkańców gminy do złożenia stosownych wniosków.

all4web
odśwież

A+ A A-

Kobiety Lubelszczyzny

  • Sekretariat

„Piękno jest w Tobie” te słowa były mottem spotkania poświęconego „Kobietom Lubelszczyzny”, które zostało zorganizowane z okazji Dnia Kobiet, współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Uroczystość tego radosnego święta odbyła się w świetlicy w Wolicy Śniatyckiej. Spotkanie, swoją obecnością uświetnili goście: Pan Krzysztof Hetman Poseł Parlamentu Europejskiego i Pan Zbigniew Wojciechowski Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. Nasi goście skierowali wiele ciepłych słów w stronę wszystkich kobiet, podkreślając ich rolę w życiu.
Spotkanie otworzyła Pani Wójt Wiesława Sieńkowska. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że działania na rzecz „prawdziwej” równości w dobie teraźniejszości są wyzwaniem dla wszystkich. W dzisiejszych czasach być kobietą, to mieć wolny wybór i móc stanowić o sobie samej, być usłyszaną, zrozumianą, docenioną w domu i w pracy. Bo kobiety są silne, rezolutne i odważne.
Życzyła wszystkim kobietom, aby w swoim życiu trafiały na mądrych mężczyzn, wolnych od kompleksów i stereotypowego myślenia o kobietach. Takich, którzy sprawy swoich żon, matek i córek traktują poważnie. Bo w związkach potrzebna jest równowaga i szacunek.
W swoim wystąpieniu nawiązała do zbliżającego się Dnia Mężczyzny. Wszystkim Panom złożyła życzenia.Podziękowała im, że rozumieją potrzeby kobiet i współpracują z nimi na różnych niwach.
Następnie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kwiaty, po czym odbyła się część artystyczna. Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta pod batutą pana Ryszarda Gryciaka wykonała piękny koncert, który wprowadził nas w radosny nastrój.
W dalszej części wystąpiły zespoły śpiewacze: Śniatyczanie, Borowianki, Woliczanki, Ruszczyźnianki, Klub Seniora Legenda oraz chór Pasjonata, które przygotował pan Roman Malinowski. W repertuarze naszych zespołów znalazły się wiersze autorstwa lokalnych twórców, wystąpiły panie: Jadwiga Kaczor, Henryka Syty, Maria Szewczuk, Lucyna Majcher i Ewa Barczyńska. Gościnnie wystąpił zespół Fermata z Telatyna, który zaprezentował piękny występ w cygańskich strojach.
Z radością wysłuchaliśmy bogatego repertuaru, który dedykowany był wszystkim zebranym. Święto Kobiet było okazją do wspólnego spotkania i wprowadziło wszystkich obecnych w pogodny nastrój. To był dzień pełen radosnej aury i miłych wrażeń.

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30