Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Maluchy na wakacjach

przedszkolekomarow1.jpgW drugiej połowie sierpnia rozpocznie się rekrutacja przedszkolaków z Gminy Komarów-Osada, którzy od września będą mogli korzystać z punktów przedszkolnych, współfinansowanych przez Unię Europejską.
W miniony piątek 30 lipca uroczyście pożegnały się z przedszkolem maluchy, które uczęszczały do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie. 

Podczas uroczystości dzieci śpiewały, tańczyły, recytowały wierszyki, popisywały się znajomością języka angielskiego i prezentowały inne umiejętności, nabyte podczas pobytu w placówce. Oprócz dzieci i ich rodziców w spotkaniu uczestniczyła m.in. wójt Gminy Wiesława Sieńkowska, koordynator projektu Jolanta Danielewicz, dyrektor szkoły Anna Kupiec-Niedźwiedź i nauczyciele. Na zakończenie nauki w przedszkolu dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a potem razem z zaproszonymi gośćmi zjadły „małe, słodkie co nieco”.


To pierwsza grupa dzieci, które uczestniczą w projekcie pod hasłem „Maluchy górą”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Od września ubiegłego roku do końca lipca 2010 przedszkolaki miały zapewnioną opiekę pedagogiczną, zajęcia z logopedą, lekcje języka angielskiego i wyżywienie. Oprócz Komarowa podobne punkty w gminie działają także w Antoniówce, Śniatyczach, Dubie i Zubowicach.


Pobyt w tych placówkach ma umożliwić dzieciom w wieku 3-5 lat lepszy start w życie szkolne. Od września naukę rozpocznie nowa 50-osobowa grupa przedszkolaków. Projekt "Maluchy górą " będzie realizowany w Gminie Komarów-Osada przez 3 lata, do końca lipca 2012 roku.(fot.Michał Niedźwiedź)

Więcej na www.iaslubelskie.pl
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30