Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
odśwież

A+ A A-

Internet coraz bliżej

Jest szansa, że jeszcze w tym roku mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Komarów-Osada w powiecie zamojskim będą mieć dostęp do szerokopasmowego internetu.
Wprawdzie budowa sieci jeszcze się nie rozpoczęła, ale jej wykonawca już uzgodnił szczegóły inwestycji z właścicielami części działek, przez które będą poprowadzone światłowody. Bez ich zgody firma nie mogłaby rozpocząć robót.

Władze gminy chwalą postawę rolników, którzy – jak mówi wójt Wiesława Sieńkowska - bardzo rozsądnie podchodzą do rozmów z operatorem. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to do końca roku z szybkiego internetu będą mogli korzystać mieszkańcy 4 miejscowości:  Antoniówki, Komarowa-Wsi, Księżostanów i Śniatycz.


W sumie inwestor chce od podstaw zbudować 6 węzłów telekomunikacyjnych we wsiach: Śniatycze, Dub, Janówka, Księżostany, Zubowice i Sosnowa-Dębowa. Zamierza też rozbudować 2 kolejne w: Antoniówce i Komarowie-Osadzie.


Dzięki temu odbiorcy będą mogli korzystać z szerokopasmowego internetu, prowadzić rozmowy telefoniczne i oglądać telewizję. Obecnie mają dostęp do sieci, ale tylko radiowej, która jest wolniejsza i wadliwa.


Wszyscy mieszkańcy Gminy Komarów-Osada mają otrzymać dostęp do szybkiego internetu do końca 2011 roku.


Komarów jest jedną z prawie 70 gmin w Polsce, tworzących tak zwane „białe plamy” na internetowej mapie kraju. Mają być one zlikwidowane dzięki zawartemu w ubiegłym roku porozumieniu między Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Telekomunikacją Polską.


Ani gmina, ani mieszkańcy nie będą finansować inwestycji. Jedyne koszty będą związane tylko z opłatami abonamentowymi.


Więcej na
www.iaslubelskie.pl
...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30