Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Wójt Gminy Komarów-Osada, informuje, że do dnia 24.05.2019 r. w Urzędzie Gminy Komarów-Osada pok. 6 (sekretariat) będą przyjmowane wnioski osób fizycznych - właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Komarów-Osada na  nieodpłatne usunięcie wyrobów zawierających azbest w ramach projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru Zgłoszeń oraz realizacji ww. projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy, oraz na stronie www.azbest.lubelskie.pl

W zakładce "Usuń Azbest - PRZEWODNIK KROK PO KROKU" dostępne są aktualne obowiązujące dokumenty, a także wskazówki dotyczące przygotowanie kompletnego Zgłoszenia.

W związku z tym zachęcamy mieszkańców gminy do złożenia stosownych wniosków.

all4web
odśwież

A+ A A-

Krajobrazowy Szlak Rowerowy Gminy Komarów-Osada otwarty

  • Sekretariat

12 sierpnia 2018 r. na Rynku w Komarowie-Osadzie odbył się Piknik Turystyczny, wydarzenie turystyczno-rekreacyjne, którego celem było otwarcie Krajobrazowego Szlaku Rowerowego Gminy Komarów-Osada, popularyzacja turystyki rowerowej i rekreacji oraz popularyzacja uroków Ziemi Komarowskiej. Otwarcie szlaku nastąpiło poprzez przejazd rajdu rowerowego częścią trasy. Całość szlaku to 50 km po urokliwych terenach gminy. Rowerzyści poruszają się głównie drogami utwardzonymi, drogi gruntowe to niewielka część trasy. Część południowa szlaku prowadzi po górzystym terenie gminy, mamy tutaj trochę podjazdów ale też i niezapomnianych widoków. Część północna to szlak bardziej „spokojny”, prowadzony po terenie równinnym z nielicznymi, niewielkimi podjazdami. Podczas pierwszego rajdu nowo wyznaczonym szlakiem uczestnicy pokonali 23 km na terenach południowych. Trasa wiodła z Rynku w Komarowie-Osadzie w kierunku Księżostan, drogą gruntową „pod lasem” do Huty Komarowskiej, następnie Janówka Zachodnia (gdzie w Centrum Integracji Społecznej jest zorganizowane Miejsce Obsługi Rowerzystów, tzw. MOR) i Janówka Wschodnia, Komarów Górny, Kolonia Wolica Brzozowa i powrót ul. Polną na Rynek Komarowski, gdzie na uczestników Pikniku Turystycznego czekały kolejne atrakcje: zabawy i konkursy przygotowane przez młodzież z grupy „Szczęśliwa 13”.

Zostały także wręczone nagrody w konkursie „Moja ulubiona trasa rowerowa”. Laureatami zostali:

Praca Literacka - Szymon Bełz

Praca Plastyczna - Gabriela Wajler

Praca Fotograficzna - Gabriela Masłowska

Po tak wyczerpującym rajdzie wszyscy otrzymali regeneracyjny poczęstunek przygotowany przez wspaniałych rodziców: Małgorzatę i Mariusza Całków oraz Anetę i Jacka Masłowskich. Dziękujemy im za to.

Krajobrazowy Szlak Rowerowy Gminy Komarów-Osada przygotowany został przez Młodzieżową Grupę „Szczęśliwa 13” przy współpracy z Gminą Komarów-Osada i Samorządowym Ośrodkiem Kultury w ramach projektu „Krajobrazowy Szlak Rowerowy” współfinansowanego z Program „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży

Organizatorzy Pikniku Turystycznego:

Młodzieżowa Grupa „Szczęśliwa 13”,

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie

Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie.

 

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30