Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Wójt Gminy Komarów-Osada, informuje, że do dnia 24.05.2019 r. w Urzędzie Gminy Komarów-Osada pok. 6 (sekretariat) będą przyjmowane wnioski osób fizycznych - właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Komarów-Osada na  nieodpłatne usunięcie wyrobów zawierających azbest w ramach projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru Zgłoszeń oraz realizacji ww. projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy, oraz na stronie www.azbest.lubelskie.pl

W zakładce "Usuń Azbest - PRZEWODNIK KROK PO KROKU" dostępne są aktualne obowiązujące dokumenty, a także wskazówki dotyczące przygotowanie kompletnego Zgłoszenia.

W związku z tym zachęcamy mieszkańców gminy do złożenia stosownych wniosków.

all4web
odśwież

A+ A A-

Mikołajkowe Niespodzianki w Samorządowym Przedszkolu w Komarowie-Osadzie z siedzibą w Zubowicach

  • Sekretariat

,,Święty Mikołaj lasem wędruje

w okna zagląda i nasłuchuje.

Gwiazdką w okna świeci

gdzie są grzeczne dzieci.”

Święty Mikołaj zapukał do naszego przedszkola w niedzielę 3 grudnia 2017 roku. W uroczystości brały udział dzieci w wieku przedszkolnym z rodzicami i młodszym rodzeństwem.

Wyjątkowymi gośćmi byli: Pani Wójt Wiesława Sieńkowska oraz Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Pan Arkadiusz Bratkowski. Do przedszkola przybyły także dzieci z Klubu Przedszkolaka z Komarowa - Osady, który prowadzony jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Komarów-Osada „Razem”. W programie uroczystości było spotkanie z Wróżką Czarodziejką z Bajkolandii, która wprowadziła dzieci w świat magii i fantazji. Najmłodsi przebrani w stroje różnych postaci bajkowych świetnie bawili się przy piosenkach m.in. Pszczółka Maja, Zuch, Mikołaj, Pingwiny. Dodatkową atrakcją dla dzieci i dorosłych był udział w konkurencjach integracyjnych tj.: jedzenie pierników, zbieranie kul śnieżnych, ,,Kto szybszy”. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości czego dowodem były roześmiane buzie. Najmłodszym, którym zabrakło sił do dalszej zabawy umożliwiono odpoczynek na leżakach. Wszyscy z niecierpliwością czekali na Mikołaja, który przybył z wielkim worem prezentów. Cierpliwi w nagrodę otrzymali prezenciki i owoce. Po wspólnej zabawie z Mikołajem zebrani zostali poczęstowani pysznymi pierożkami Wróżki Zębuszki i słodkim ciasteczkiem. Dzieci, które nie uczęszczają do naszego przedszkola ładnie zintegrowały się we wspólnych zabawach. Dużym zainteresowaniem cieszył się basenik z piłeczkami i inne sprzęty sportowe, które są w przedszkolu. Uśmiech na twarzach dzieci i zadowolenie rodziców to duża satysfakcja dla organizatorów i władz gminy dzięki którym mamy taki piękny obiekt.

 

 

 

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30