Menu
Loading…

Witamy

Na stronie

Gminy

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

Komarów - Osada

 • 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Wójt Gminy Komarów-Osada, informuje, że do dnia 24.05.2019 r. w Urzędzie Gminy Komarów-Osada pok. 6 (sekretariat) będą przyjmowane wnioski osób fizycznych - właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Komarów-Osada na  nieodpłatne usunięcie wyrobów zawierających azbest w ramach projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych.

Wszystkie informacje dotyczące naboru Zgłoszeń oraz realizacji ww. projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy, oraz na stronie www.azbest.lubelskie.pl

W zakładce "Usuń Azbest - PRZEWODNIK KROK PO KROKU" dostępne są aktualne obowiązujące dokumenty, a także wskazówki dotyczące przygotowanie kompletnego Zgłoszenia.

W związku z tym zachęcamy mieszkańców gminy do złożenia stosownych wniosków.

all4web
odśwież

A+ A A-

Obchody 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 • Sekretariat

„Pieśń…Czyn…Wspomnienie – To jedno-To Polska”.

W słoneczny sobotni dzień przed Urzędem Gminy licznie zgromadzili się mieszkańcy, poczty sztandarowe szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych i partii politycznych.W marszowym brzmieniu orkiestry wszyscy przeszli do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy w miejscach pamięci złożono wiązanki kwiatów.

Dalsze obchody miały miejsce w Samorządowym Ośrodku Kultury, gdzie wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie oraz nagrodzony chór „Pasjonata”. Niezwykle wzruszające występy wprowadziły doniosłą atmosferę świątecznej radości.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości Wójt Gminy podkreśliła dumę z tego, że jesteśmy Polakami i możemy żyć w wolnej Ojczyźnie. Wszystkim mieszkańcom życzyła wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów oraz mądrego korzystania z daru wolności, jedności w osiąganiu wspólnych celów i wspólnej pracy na rzecz rozwoju lokalnej wspólnoty i całego kraju, aby dla każdego z nas wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i tytuły „Człowieka Roku 2017 Gminy Komarów-Osada” Fundacji profesora Romana Trześniowskiego. Kapituła przyznała cztery równorzędne tytuły i nagrody dla:

 • Chóru Pasjonata działającego przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie, który swoimi występami uświetnia gminne uroczystości i który w ostatnim okresie odniósł duże sukcesy w różnych konkursach i przeglądach, rozsławiając naszą gminę.
 • Pana Krzysztofa Naworola za postawę godną naśladowania, którzy udzielili pierwszej, przedmedycznej pomocy, ratując życie rolnikowi z naszej Gminy.
 • Pana Jakuba Naworola za postawę godną naśladowania, którzy udzielili pierwszej, przedmedycznej pomocy, ratując życie rolnikowi z naszej Gminy
 • Stowarzyszenia „Społeczna Inicjatywa CIS” z siedzibą w Janówce za pracę społeczną i poświęcenie na rzecz dobra drugiego człowieka, poprzez rozprowadzanie żywności dla 630 mieszkańców z terenu gminy.

Dopełnieniem całości uroczystości był „Spacer Niepodległości ku Zdrowiu i Sprawności”, w którym wzięło udział ok. 150 osób. Ta forma aktywności na sportowo zakończyła uroczyste obchody, zostawiając zdrowego ducha i dobre samopoczucie. Wszyscy uczestnicy marszu otrzymali zdrową wcześniej przygotowaną niespodziankę. 

...

Urząd Gminy
Komarów-Osada
ul. Rynek 15,
22-435 Komarów-Osada
tel. 084 6153102
fax. 084 6153185
pn. - pt.: 7.30 -15.30